کاشت ناخن یکی از خدماتی است که در سالن های مختص کاشت ناخن و یا به صورت خدمات ترکیبی در سالن های آرایشگاه ها انجام می شود . ناخن یکی از مواردی است که خانم ها تمایل دارند همیشه زیبا ، بلند و لاک خورده باشد تا جلوه بصری جذابی را برای دستان ظریف آنها فراهم کند . کاشت ناخن یکی از کارهای تخصصی و حرفه ای است که اگر بدرستی انجام نشود منجر به صدمات جبران ناپذیری برای انگشتان دست می شود . بنابراین برای کاشت ناخن می بایست به یک مرکز تخصصی و حرفه ای که نسبت به کار و تجربه آنها آگاهی دارید مراجعه کنید .
جهت وارد شدن به حرفه کاشت ناخن لازم است آموزش های تخصصی در این زمینه مثل مانیکور ، پدیکور ، کاشت ناخن مصنوعی ، آناتومی دست و پا و درمان اختلالات ناخن و پو ست را بگذرانید و پس از گرفتن مدرک فنی و حرفه ای اقدام به احداث سالن و یا کار به صورت حقوق و دستمزد نمایید . در آمد یک ناخن کار از 2 میلیون تا 20 میلیون با توجه به نوع سالن و خدماتی که ارائه می شود متغیر است . ظرفیت سالن های کاشت ناخن بستگی به تعداد مراجعه کنندگان دارد . اگر سالن معروفی دارید و مشتریانتان زیاد می باشد لازم است سالنی با ظرفیت بیشتر تهیه کنید .

راه اندازی سالن کاشت ناخن به چه عواملی نیازمند است ؟

1) کسب مدرک فنی حرفه ای :
کسی که بنیان گذار یک سالن کاشت ناخن و یا ناخن کار است می بایست پس از گذراندن یک سری دوره های آموزشی و آزمون ، مدرک فنی حرفه ای دریافت کند و سپس اقدام به تاسیس سالن نماید .
2) انتخاب مکان مناسب برای تاسیس سالن :
مکانی مناسب است که پر رفت و آمد و در خیابان های اصلی قرار داشته باشد . تعداد رقبا کم باشد و پرسنل ناخن کار به قدر کافی در سالن وجود داشته باشد تا به وقت مشتریان ارزش و احترام گذاشته شود . امنیت محیط کار نیز از عواملی مهم برای مشتریانی است که به سالن مراجعه می کنند .
3) دریافت مجوزهای لازم از ارگان های مربوطه :
برای اینکه یک سالن مرتبط با آرایشگری راه اندازی شود نیاز به کسب مجوز رسمی از اتحادیه آرایشگران است .
4) استنخدام پرسنل ناخن کار :
از مهمترین عواملی که سبب می شود مشتری سالن شما را به عنوان یک مرکز برای کاشت ناخن انتخاب کند ، پرسنل سالن می باشند . حرفه ای بودن در کاشت ناخن و نحوه برخورد و ارتباط با مشتریان از سوی پرسنل ناخن کار ، از مهمترین عواملی است که سبب وفاداری و مراجعه مجدد مشتریان به سالن شما می شود .
5) تجهیزات و ابزارهای لازم جهت کار و فعالیت در سالن کاشت ناخن :
یک سالن کاشت ناخن می بایست مجهز به امکانات و ابزارهایی مثل میز و صندلی ، سوهان ناخن ، لاک ناخن ، خشک کن و لاک پاک کن ، بافر ، قیچی ، مرطوب کننده ، حوله و جدا کننده انگشت ، دستگاه یو وی ، ژلیش ، بافر ، ناخن گیر دستگاه کاشت ناخن ، حوله کاغذی ، صابون و دیگر موارد باشد تا بتواند عمل کاشت ناخن را به نحو احسن انجام دهد .
6) احداث سالنی مناسب و راحت برای مشتریان :
سالنی راحت خواهد بود که مشتریان جای نشیمن راحتی داشته باشند . امکان سرگرم شدن کودکان در صورتی که همراه مادران باشند ، فراهم باشد .میز کار یا ایستگاه ایستاده برای تکنسین کارها تهیه شود . میزهای مانیکور ، صندلی های خوابیده ، آشپزخانه و وسایل پذیرایی ، تهویه هوا ،  تابلوهای تزئینی جذاب و یا مدلینگ ، گلدان های طبیعی و مصنوعی که طراوت خاصی را برای مکان فراهم می کنند و دیگر موارد .
7) دکوراسیون داخلی سالن کاشت ناخن :
بدلیل اینکه آرایشگاه ها مکانی هستند که با پوست و موی افراد سر و کار دارند می بایست به بهداشت و دکوراسیون داخلی این سالن ها اهمیت ویژه ای قائل شد تا خیال مشتریان از بابت بهداشت و ایمنی جسمانی آسوده باشد . امروزه سالن ها همگی ظاهری جذاب ، مدرنیته و لوکس دارند . کف سالن ها معمولاً سرامیک است و برخی ها کف پارکت را ترجیح می دهند . میز ها و صندلی ها همه یک دست و یک رنگ هستند . دور تا دور دیوارها توسط آینه پوشانده شده اند و عکسهایی از مدلینگ ها و یا نمونه کارها بر روی دیوارها چسبانده می شود . محیط سالن دارای سقف کاذب و یا کناف جهت نورپردازی می باشد . سالن ها معمولاً نور زیادی دارند تا مشتری و کارکنان ، لوکس بودن محیط را احساس کنند .
8) دکوراسیون بیرونی سالن کاشت ناخن :
تنها عاملی که می تواند دکوری شیک و جذاب را برای بیرون سالن آرایشگاه و مرکز کاشت ناخن فراهم کند ، تابلوی تبلیغاتی مرکز کاشت ناخن یا آرایشگاه است . با نصب یک تابلوی تبلیغاتی شیک و حرفه ای علاوه بر زیباسازی محیط بیرونی می توانید تبلیغی جذاب و همیشگی را به نمایش بگذارید . دیوارها و نمای بیرونی نیز با استفاده از شیشه میرال ، ورق کامپوزیت ، چوب ترموود و یا سنگ اجرا می شوند . همه این متریال ها می توانند نمای بصری جذابی را برای دکوراسیون بیرونی محیط کاری شما فراهم کنند .

 

تابلو زیباسرای گلریز


9) تبلیغات جهت سالن یا مرکز کاشت ناخن :
بدلیل اینکه تعداد رقبا در زمینه سالن های آرایشگری و کاشت ناخن بسیار زیاد است ، لازم است با توجه به بسترهای ارتباطی بین خود و مشتریانتان تبلیغات بالقوه انجام دهید تا همیشه نام سالن شما در بین رقبا و مشتریان مطرح باشد . از تبلیغات زیادی می توان برای مرکز کاشت ناخن استفاده کرد مثل :
تبلیغات چاپی :
این مدل از تبلیغات در زمینه آرایشگری بسیار پرکاربرد است . از تبلیغات چاپی بصورت چاپ بروشور ، تراکت ، بنر ، بیلبورد ، برچسب ها و استیکرهای تبلیغاتی استفاده می شود . تبلیغات بنری و بیلبوردی ماندگارتر و تاثیرگذارتر هستند . شما می توانید با درج یک پیام تبلیغاتی جذاب به همراه یک عکس و درج  آن بر روی بیلبوردهای عظیم الجثه در مکان های پربازدید اقدام به تبلیغات نام سالن خود نمایید و آوازه نام سالن خود را به گوش عموم مردم شهر برسانید .
تبلیغات در شبکه های اجتماعی :
بازار شبکه های اجتماعی این روزها برای تبلیغات سالن های آرایشگری و مراکز کاشت ناخن ، مراقبت از پوست ، جراحی های زیبایی ، فروش محصولات دارویی مرتبط با پوست و مو و محصولات چاقی و لاغری بسیار داغ است و در حین داغ بودن رقبای زیادی نیز در حال فعالیت هستند . سالن های آرایشگری تهران که سری در سرها در آوردند و نام سالن آنها به نامی آشنا تبدیل شده است ، درآمد کلانی از طریق ارائه خدماتی مثل میکاپ ، شینیون ، کاشت ناخن ، عروس آرایی ، خدمات ابرو ، پاکسازی پوست و دیگر موارد در می آورند . این سالن های معروف نه تنها در سطح شهر بلکه در سطح کشور و از استان های مختلف مشتری دارند و بدلیل معروفیت و نحوه خدماتی که ارائه می دهند مبالغ هنگفتی نیز دریافت می کنند و درآمد ماهیانه بالایی دارند . شبکه های اجتماعی نقشی اساسی در مشهوریت این سالن ها دارند چرا که می توانند از طریق این شبکه ها بویژه اینستاگرام ، نمونه ای از کارهای خودشان را به صورت لایو زنده ، عکس یا کلیپ به نمایش بگذارند و مشتریان را به دریافت و ارائه خدمات از سالن خودشان تحریک کنند .
تبلیغات در سایت های پربازدید :
سایت ها یکی از عواملی هستند که بسترهای تبلیغاتی را برای ارگان های مختلف فراهم می کنند . امروزه سایت های ارائه دهنده خدمات زیبایی درآمد بالایی دارند و مشتریان زیادی از طریق سایت ، انواع لوازم آرایشی و بهداشتی را تهیه می کنند .
تبلیغات موبایلی :
یکی دیگر از ابزارهایی که بستر ارتباطی بین شما و مشتری را فراهم می کند ، موبایل است . از طریق موبایل می توانید با ارسال مسیج ، نام سالن و خدماتی را که ارائه می دهید به طیف گسترده ای از شهروندان ارسال کنید .
تلویزیون شهری :
اگر سالن بزرگی دارید که خدمات گسترده ای ارائه میدهد ، می توانید با فیلمبرداری از سالن و نحوه خدمات دهی و نمایش آن در تلویزیون شهری تبلیغات بهینه ای را به نمایش بگذارید به شرط اینکه تلویزیون در مکان مناسبی جای بگیرد .

این ابزارهای تبلیغاتی که نام بردیم همه از روش های موثری بودند که برای یک سالن آرایشگاهی یا کاشت ناخن مفید و موثرند . اگر تمایل دارید با روش های تبلیغاتی دیگر نیز آشنا شوید می توانید مطلب زیر را دنبال کنید .

 

انواع روش های تبلیغاتی برای جذب مشتری

 

همان طور که اشاره کردیم یکی از برترین نوع روش تبلیغاتی که علاوه بر تبلیغات ، زمینه ی جذابی را برای دکوراسیون بیرونی سالن کاشت ناخن فراهم می کند ، تابلوسازی است . تابلوسازی به شیوه های مختلفی اجرا و پیاده سازی می شود که در ادامه به طور مختصر با هر یک از مدل های ساخت تابلو جهت مرکز کاشت ناخن آشنا می شویم .

 

تابلو زیباسرای

 

مدل های مختلف سفارش تابلو جهت مرکز کاشت ناخن :

مدل های متفاوتی برای سفارش تابلو مرکز کاشت ناخن وجود دارد . ناخن کارها با توجه به سلیقه و بودجه ای که جهت سفارش تابلو مرکز کاشت ناخن در نظر گرفته اند ، تابلوی مدنظرشان را سفارش می دهند . تابلوسازی برای یک مرکز کاشت ناخن می تواند به شیوه های متفاوتی اجرا شود که عبارتند از :
تابلو چلنیوم :
در حال حاضر برترین ، درخشان ترین و زیباترین تابلوی تبلیغاتی برای سفارش بویژه جهت سالن های آرایشگاهی و کاشت ناخن است . ظرافتی که تابلو چلنیوم به نمایش می گذارد همچون ناخن های طراحی شده بسیار زیباست و محال است نگاه کسی به تابلوی چلنیوم نصب شده در سردر سالن کاشت ناخن نیفتد . تابلو چلنیوم چند شیوه برای اجرا دارد که عبارتند از :
 

هر کدام از این روش ها برای سفارش تابلو چلنیوم مرکز کاشت ناخن مناسب هستند و می توانند جلوه بصری خارق العاده ای را برای دکوراسیون بیرونی سالن فراهم کنند .

 

تابلو مرکز تخصصی کاشت ناخن


تابلو پولکی :
در کنار حروف برجسته چلنیوم می توانید از زیبایی های زیرسازی پولکی نیز استفاده کنید تا تابلوی تبلیغاتی خاصی را به نمایش بگذارید . زیرسازی پولکی قابل اجرا در زیر حروف برجسته است . نمای پولکی می تواند به شکل دایره ، لوزی ، مربع و مستطیل باشد . پولکی ها لغزان و درخشان هستند به همین دلیل نگاه هر رهگذری جذب آنها می شود .
تابلو کامپوزیت :
بدلیل اینکه سالن های آرایشگاهی و کاشت ناخن محیطی بهداشتی هستند ، ورق کامپوزیت در این سالن ها بدلیل عدم ایجاد آلایندگی طرفداران زیادی دارد . ورق های کامپوزیت ظاهری براق و درخشان دارند و در دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی سالن های آرایشگاهی و کاشت ناخن کاربرد زیادی دارند . شما می توانید هم نمای بیرونی سالن و هم تابلوی تبلیغاتی خود را توسط ورق کامپوزیت طراحی و پیاده سازی کنید و جلوه بصری زیبایی را برای محیط کار خود فراهم نمایید .
تابلو ترموود :
اگر بدنبال نمایی کلاسیک برای سالن و دکوراسیون بیرونی آن هستید ، سفارش تابلو ترموود برترین انتخاب است . استفاده از چوب ترموود در نمای داخلی و بیرونی یک مکان تجاری ، جلوه طبیعی و کلاسیک را فراهم می کند .
تابلو پیکسلی :
اگر بدنبال افکت های نوری برای تابلوی تبلیغات خودتان هستید که قابلیت برنامه ریزی داشته باشد و نور متصاعد شده از تابلو تعویض شود ، تابلو پیکسلی را برای سفارش انتخاب کنید .
تابلو ال ای دی :
یکی دیگر از تابلوهای پرسفارش جهت آرایشگاه و سالن کاشت ناخن تابلو ال ای دی است . از تابلو ال ای دی هم در سر درب مکان کسب و هم در مسافت های دورتر جهت تبلیغات محیطی به دو شکل ثابت و روان استفاده می شود . در صورتی که تابلو ال ای دی از نوع ثابت سفارش می دهید ، قیمت کمتر است اما قابلیت اجرای انیمیشن های حرکتی در تبلیغات وجود ندارد و فقط افکت های نوری به صورت تک رنگ ، سه رنگ ، هفت رنگ و فول کالر به نمایش گذاشته می شود . در صورتی که تابلو ال ای دی از نوع روان را سفارش دهید امکان اجرای هر گونه افکت انیمیشنی در محتوای تبلیغاتی فراهم است . به همین علت قیمت تابلو ال ای دی روان نسبت به قیمت تابلو ال ای دی ثابت بیشتر است .
تابلو بنری :
بنر و تابلو بنری در صنف آرایشگری کاربرد زیادی دارند . تابلو بنری جلوه بصری جذابی ندارد اما جزء ارزان ترین روش ها برای سفارش یک تابلوی تبلیغاتی است . از بنر بیشتر برای اطلاع رسانی های مرتبط با نقل و انتقالات ، تخفیفات ویژه و خدمات استثنایی استفاده می شود .
تابلو فلکسی :
فلکسی نیز مثل بنر است با این تفاوت که امکان نورپردازی را دارد و مقاوم تر است .
تابلو فلزی :
اگر بدنبال سفارش یک تابلو با مقاومت بالا هستید تابلو فلزی را انتخاب کنید . نوع فلزی که در ساخت تابلو بکار می رود بستگی به سلیقه خودتان دارد و می تواند یکی از آلیاژهای فلزی مثل روی ، آهن ، مس ، برنز ، استیل ، برنج و آلومینیوم باشد . در حال حاضر استیل بیشترین کاربرد را در سفارش تابلو فلزی به خود اختصاص داده است و به شکل تابلو استیل بدون نور ، تابلو استیل نور اندریک و تابلو پلاستیل قابل اجراست .

اگر تمایل دارید در زمینه تابلو استیل به اطلاعات کاملی دسترسی داشته باشید ، مطالعه مطلب زیر را از دست ندهید .

 

تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )

 

تابلو لاسوگاسی :
این تابلو جزء تابلوهایی با نحوه نوردهی متفاوت است . لامپ ها در تابلو لاسوگاسی از نوع اس ام دی نیستند بلکه از لامپ های 12 یا 24 ولتی برای نورپردازی حروف استفاده می شود . هر حرف می تواند به صورت جداگانه رنگ نور متفاوتی را به نمایش بگذارد . تابلو لاسوگاسی چهره ضمختی را به نمایش می گذارد و جذابیت خارق العاده ای دارد .

 

تابلو زیباسرای مینا


تابلو لایت باکس :
از لایت باکس در سالن کاشت ناخن می توان استفاده های زیادی کرد . می توان تابلو لایت باکس را به عنوان تابلوی تبلیغاتی سر درب سالن سفارش داد . می توان از این تابلو به عنوان تابلوی تزئینی جهت به نمایش گذاشتن یک تصویر زیبا از نمونه کارها استفاده کرد . یا اینکه می توان از تابلو لایت باکس به عنوان تابلوی راهنما برای معرفی بخش های مختلف سالن مثل بخش شتشو ، بخش جدا کردن ناخن ، بخش کاشت ناخن ، بخش لاک و دیگر بخش ها استفاده کرد .
تابلو یونولیتی :
از تابلو یونولیتی نیز می توان به عنوان یک تابلوی سالنی شیک برای معرفی خدمات استفاده کرد . تابلو یونولیت از فیبر رنگ شده ساخته می شود که با توجه به طرح حروف ، برش خورده است . اگر در نمایشگاه های بین المللی شرکت می کنید ، تابلو یونولیتی بهترین و زیباترین گزینه برای سفارش تابلو سالن کاشت ناخن می باشد .

 

تابلو سالن زیبایی


تابلو نئون :
دو روش اجرای متفاوت جهت سفارش تابلو نئون وجود دارد :
روش اول ) تابلو نئون پلاستیک :
رویه و لبه هر دو از نوعی پلاستیک بنام پلکسی تشکیل می شود . زیرساز معمولاً پی وی سی است اما در صورت اجرای زیرساز کامپوزیت نمای کار جذابتر می شود .
روش دوم ) تابلو نئون شیشه ای :
حروف در این روش شیشه ای هستند و نورهای رنگی که با ادغام گاز نئون و جریان الکتریکی حاصل می شود ، از حروف به چشم انسانها متصاعد می شود و نور زننده ای دارد که چشمها را خیره می کند .

 

قیمت تابلو مرکز کاشت ناخن :

قیمت تابلوهای تبلیغاتی بر اساس عوامل زیر تعیین می شوند :

 • متر محیط
 • نوع تابلو
 • نوع زیرساز
 • نوع متریال های مصرفی
 • نوع اس ام دی ها و ابزارهای روشنایی
 • نوع برندهای تولید کننده متریال ها

در زیر تصویری از قیمت انواع حروف برجسته که جهت سفارش تابلو سالن کاشت ناخن می توانید سفارش دهید ارائه شده است که ملاحظه می کنید .

 

تابلو قیمت انواع حروف برجسته


مزایای تابلو مرکز کاشت ناخن :

 1. معرفی نام سالن به عموم رهگذران
 2. تبلیغات ارزان قیمت و دائمی
 3. زیباسازی دکوراسیون و نمای بیرونی
 4. عدم نیاز به شارژ هزینه تبلیغاتی
 5. نصب سریع و آسان
 6. قابل ترمیم و تعمیر
 7. کسب هویت و اعتبار برای سالن کاشت ناخن