مغازه الکتریکی مغازه ای است که در آن کلیه وسایل و امکانات مرتبط با برق به فروش می رسد . راه اندازی مغازه الکتریکی نیاز به کمی تجربه و شناخت ابزار آلات مرتبط با برق و الکتریسته دارد .


درآمد مغازه الکتریکی :


اگر شما در برق کشی ساختمان و شرکت ها تبحر دارید و انواع ابزار آلات الکتریکی را می شناسید می توانید هم از طریق انجام خدمات تخصصی برق و هم از طریق راه اندازی مغازه الکتریکی کسب درآمد کنید . به دلیل کم بودن رقابت ، راه اندازی مغازه الکتریکی درآمد نسبتاً خوبی دارد .


راه اندازی مغازه الکتریکی :


تاسیس مغازه الکتریکی در ابتدای کار نیاز به کسب مجوز و سپس راه اندازی یک مغازه دارد . متراژ مغازه الکتریکی بستگی به کم یا زیاد بودن اجناس شما دارد . می توان از یک مغازه کوچک شروع کرد تا یک فروشگاه بزرگ .


محصولات الکتریکی را از کجا می توان تهیه کرد ؟


هر استان بازار مخصوص به خود را برای تهیه لوازم عمده ای دارد . بهتر است به بورس کالاهای الکتریکی در شهر خود مراجعه کنید و خرید خود را به صورت عمده ای انجام دهید .


چه محصولاتی را می توان در مغازه الکتریکی به فروش رساند ؟


انواع لامپ :


لامپ ها بسیار متنوع اند . از لامپ های خانگی گرفته تا لامپ های صنعتی را می توان در داخل مغازه الکتریکی فروخت . قدرت و مقاومت لامپ ها بر اساس وات محاسبه می شود . در یک مغازه الکتریکی می توان انواع لامپ 3، 5 ، 7 ، 9 ، 12 ، 15 ، 17 ، 20 ، 22 ، 24 و 25 واتی را فروخت . لامپ ها از نظر شکل نیز به دسته های مختلف مثل لامپ های استوانه ای ، اطلسی ، توپی ، سفینه ای ، قارچی ، شمعی ، لوستری ، ساده ، مهتابی ، ال ای دی ، اس ام دی ، چرخی ، چراغ خواب ، اپنی و تزئیناتی بخش بندی می شوند .


انواع ترانس :


ترانس ها را نیز چند نوع دارند که عبارتند از FPL دارای سوکت سرخود ، FPL بدون سیم ، ترانس مخابراتی و مهتابی .


انواع سیم :


انوع سیم و کابل های توکار و روکار را می توان تهیه کرد و در مغازه های الکتریکی فروخت .


انواع باتری :


باتری نیز شامل باتری های قلمی ، نیم قلمی ، کتابی ، سکه ای ، باتری ساعت ، باتری دماسنج و دیگر موارد می باشد .

 

انواع آنتن :


انواع آنتن تلویزیون ، ماهواره ، گیرنده دیجیتال و دیگر مدل ها را می توان در مغازه های الکتریکی یافت .


انواع چسب :


چسب نیز انواع متفاوتی دارد . از چسب آکواریوم گرفته تا چسب 123 ، چسب دوقلو ، چسب پلاستیکی و دیگر موارد .


انواع کلید و پریز :


کلید برق یک پل و دوپل ، انواع تبدیل ، پریز تلفن ، پریز کولر ، کلید زنگ و دیگر کلیدها 


انواع ابزار کار :


پرژکتور و انواع لامپ های تزئینی ، ریسه های شلنگی و ال ای دی برای نماسازی ساختمان ها ، انبردست ، پیچ گوشتی ، دم باریک ، چکش ، فازمتر ، دریل ، مته ، میخ ، پیچ  ، فیوز ، سرپیچ ، محافظ لوازم برقی ، انواع واشر ، آیفون ، بخاری برقی ، المنت ، هواکش و هر آن چیزی که در ساختمان سازی و شرکت ها جهت تاسیسات بکار می روند .


مزایای راه اندازی مغازه الکتریکی :

 • درآمد مناسب و دائم به دلیل نیاز مصرف کننده 
 • عدم خرابی محصولات

 

مراحل راه اندازی مغازه الکتریکی :

 • اجاره ، رهن یا خرید یک مغازه
 • کسب مجوز از اتحادیه صنف الکتریکی
 • خرید کلیه لوازم الکتریکی 
 • خرید قفسه و ویترین 
 • چیدن ابزار آلات در جای مشخص

 

روش های تبلیغاتی برای مغازه الکتریکی  :


حال که مغازه الکتریکی راه اندازی شد ، لازم است کمی هم هزینه صرف تبلیغات شود تا همه مغازه شما را بشناسند و به سراغ مغازه شما بیایند . روش های تبلیغاتی زیادند . اما فقط تبلیغات چاپی و تابلوسازی برای مغازه الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد . در صورتی که مغازه و فروشگاه بزرگی دارید و می توانید در سطح استان یا شهرستان خدمات گسترده ای ارائه دهید ، با استفاده از تبلیغات بیلبوردی ، لمپوست بنر ، استرابورد تبلیغاتی و تلویزیون شهری می توانید نام برند تجاری خود را در سطح شهر ، شهرستان و یا استان معروف کنید تا مشتریان بیشتری به سراغ شما بیایند .

 

تابلو مغازه الکتریکی :


تابلو مغازه الکتریکی برترین روش تبلیغاتی است که شما می توانید از آن جهت معرفی نام الکتریکی خود استفاده کنید . در واقع عموم افراد ، مغازه الکتریکی شما را با نامی که بر روی تابلوی تبلیغاتی مغازه الکتریکی درج شده است ، خواهند شناخت . تابلو مغازه الکتریکی به دلیل اینکه در بیست و چهار ساعت شبانه روز در مقابل دید عموم افرادی که از مقابل مغازه شما می گذرند قرار دارد ، می تواند بهترین روش برای تبلیغات باشد . زیرا این نام آنقدر تکرار می شود که ناخودآگاه در ذهن افراد نقش می بندد . 

 

تابلو فروشگاه الکتریکی :


اگر مغازه الکتریکی شما خیلی بزرگ است و وسعت زیادی دارد ، می توانید کلیه امکانات و ابزار آلات برقی و الکتریکی را در کنار دیگر وسایل ساختمان سازی در فروشگاه به فروش برسانید و به درآمد بالاتری دست یابید .

 

تابلوسازی مغازه الکتریکی :


تابلوسازی برای مغازه الکتریکی انواع متفاوتی دارد که هر کدام با توجه به سلایق و بودجه ای که افراد برای ساخت آن در نظر گرفته اند ، سفارش داده می شود .


اگر می خواهید به طور کامل با انواع تابلوسازی و روش های ساخت تابلوهای تبلیغاتی آشنا شوید به مطلب زیر مراجعه کنید .

 

تابلوسازی چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟ + ویدئو

 


با ما همراه باشید تا شما را با انواع روش های ساخت تابلو تبلیغاتی مغازه الکتریکی آشنا کنیم .

 

انواع تابلو مغازه الکتریکی :


تابلو بنری مغازه الکتریکی :


ساده ترین و ارزان ترین روش برای سفارش تابلو مغازه الکتریکی ، بنر است . تابلو بنری هم سریع آماده می شود و هم شما می توانید هر گونه متن یا تصویر را بر روی بنر به  چاپ برسانید .


طرح لایه باز بنر تابلو مغازه الکتریکی :


طراحان برای کسب درآمد ، نمونه ها و طرح های مختلفی از تابلو مغازه الکتریکی را طراحی کرده اند و به صورت یک فایل لایه باز در سایت خود به فروش می رسانند . شما با خرید و دانلود این طرح ها می توانید طرح مدنظر خود را انتخاب و بر روی بنر چاپ کنید .


تابلو فلکسی مغازه الکتریکی :


فلکس از بنر مقاومتر است و قابلیت نورپردازی آن سبب شده است که نسبت به بنر محبوبیت بیشتر در سفارش تابلو مغازه داشته باشد . تابلو فلکسی با استفاده از سینی مهتابی و یا با استفاده از لامپ های اس ام دی به صورت نور مخفی قابلیت نورپردازی دارد .


تابلو چلنیوم مغازه الکتریکی :


تابلو چلنیوم جزء تابلوهای مدرن و پیشرفته ای است که حالت های اجرایی متفاوتی برای ساخت دارد که عبارتند از :

 

هر یک از مدل های تابلو چلنیوم زیبایی منحصر به فرد و خارق العاده ای دارند که نظر هر مخاطبی را جلب می کنند و یکی از برترین و لوکس ترین تابلوها برای مغازه یا فروشگاه الکتریکی است .

 

تابلو فلزی مغازه الکتریکی :


یکی دیگر از گزینه های مناسب جهت سفارش تابلو مغازه الکتریکی ، تابلو فلزی است که با استفاده از متریال هایی مثل مس ، روی ، برنز ، آهن ، استیل و برنج قابل اجراست .


تابلو استیل مغازه الکتریکی :


یکی از مدل های تابلو فلزی برای اجرا ، تابلو استیل است . تابلو استیل با استفاده از ورق استیل نگیر در دو نوع ساده و خش دار قابل اجراست که در طیف های رنگی مختلف پیاده سازی می شود .


اگر تمایل دارید در مورد تابلو استیل بیشتر بدانید مطلب زیر را بخوانید .

 

تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )

 


تابلو وکیوم مغازه الکتریکی :


اگر به دنبال تابلویی هستید که حروف برجسته میزان برجستگی بیشتری داشته باشد ، تابلو وکیوم بهترین گزینه است .


تابلو لاسوگاسی مغازه الکتریکی :


تابلو لاسوگاسی با لامپ های 12 و 24 ولتی قابل اجراست . برای هر کاراکتر تبلیغاتی می تواند رنگ نور متفاوتی را به نمایش بگذارد . لامپ های 24 ولتی نور و کیفیت بالاتری را به نمایش می گذارند .


تابلو ال ای دی مغازه الکتریکی :


بدلیل اینکه صاحبین مغازه های الکتریکی در الکتریک و ساخت وسایل مرتبط با آن تبجر دارند معمولاً خودشان تابلو ال ای دی از نوع ثابت و روان می سازند . تابلو ال ای دی به دو شکل ثابت و روان ، در سر درب مغازه الکتریکی و در مسافت های دورتر از مغازه قابل اجراست .


تابلو پیکسلی مغازه الکتریکی :


تابلو پیکسلی تابلویی است که با استفاده از جریان الکتریکی و برنامه تولید نور به صورت انیمیشن می تواند محتوای تبلیغاتی شما را به نمایش بگذارد .


تابلو پولکی مغازه الکتریکی :


اگر زیبایی تابلو مغازه الکتریکی برایتان خیلی مهم است ، تابلو پولکی می تواند با پولکی های رقصان ، براق و رنگی خود جلوه شگفت انگیزی را برای محیط تجاری شما فراهم سازد .


تابلو کامپوزیت مغازه الکتریکی :


تابلو کامپوزیت با ورق کامپوزیت به اجرا گذاشته می شود و نمای جذاب و درخشانی را برای تابلو فراهم می کند . شما می توانید به جای زیرساز پی وی سی ، ورق کامپوزیت را جایگزین کنید و یک تابلوی متفاوت و مدرن را سفارش دهید .


تابلو لایت باکس مغازه الکتریکی :


تابلو لایت باکس تابلویی است از نوع چاپی ، محتوای چاپ شده در داخل یک باکس شیشه ای قرار میگیرد که می تواند حاوی قاب باشد یا اینکه بدون قاب اجرا شود . تابلو لایت باکس به صورت نور از پشت قابلیت نورپردازی دارد . اگر مغازه یا فروشگاه بزرگی دارید که هر محصول به صورت جدا تفکیک شده است ، می توانید با استفاده از تابلو لایت باکس به صورت آویز و به عنوان تابلو راهنما هر بخش را به صورت جداگانه برای راحتی و دسترسی سریع مشتریان از یکدیگر تفکیک کنید .


تابلو یونولیتی مغازه الکتریکی :


تابلو یونولیتی تابلویی است که سبک است و از نوعی فیبر سفید به نام یونولیت ساخته می شود . فیبر در ابتدا سفید است اما قابلیت رنگ آمیزی دارد . می توانید با استفاده از فیبر کلیه حروف مدنظر خودتان را برش دهید و در رنگ دلخواه خود ، رنگ آمیزی کنید .


تابلو ترموود مغازه الکتریکی :


اگر به دنبال سفارش تابلو مغازه چوبی الکتریکی هستید ، تابلو ترموود بهترین گزینه است . چون چوب مقاومی در برابر شرایط آب و هوایی و رطوبت دارد . قابل اجرا در رنگ ها و طرح های مختلف است و امکان ست شدن با نمای مغازه را نیز دارد . چون از چوب ترموود برای زیباسازی نمای سازه ها نیز استفاده می شود .

 

قیمت تابلو مغازه الکتریکی :


قیمت تابلو مغازه الکتریکی بستگی به نوع تابلو ، متر محیط تابلو و متریال های مصرفی دارد . در زیر لیستی کامل از نرخ انواع حروف برجسته ارائه شده است که می توانید مشاهده کنید .

 

 

 

لیست قیمت حروف برجسته

 

 

ساخت تابلو مغازه الکتریکی :


مرحله اول) اندازه برداری :
در این مرحله با استفاده از متر اندازه طول و عرض تابلو تعیین می شود .


مرحله دوم ) طراحی :
در این مرحله طرح حروف برجسته ، اندازه حروف ، ضخامت حروف ، فونت حروف و شمای کلی تابلو مغازه طراحی و پیاده سازی می شود و یک پیش نمایش از آنچه که قرار است در نهایت به عنوان تابلو سر در مغازه الکتریکی نصب شود به مشتری نشان داده می شود . مشتری در این مرحله می تواند هر گونه انتقاد ، پیشنهاد ، حذف و اضافه را بر روی تابلو اعمال کند .


مرحله سوم ) برش حروف بر روی متریال مدنظر :
حروف برجسته می توانند بر روی پلکسی ، فیبر یونولیتی و انواع فلزات برش داده شوند . بنابراین در این مرحله حروف بر روی متریال مدنظر برش داده می شوند .


مرحله چهارم ) شیاردهی و مونتاژ حروف :
حال که حروف برش داده شد ، رویه و لبه توسط چسب های مخصوص به هم مونتاژ می شود و بخش های اضافی با قیچی حذف می شوند .


مرحله پنجم ) نورپردازی تابلو مغازه الکتریکی :
برای نورپردازی با توجه به نوع تابلو ، لامپ های اس ام دی به شکل سری یا موازی بر روی ورق پی وی سی نصب می شوند و در هنگام نصب تابلو در پشت حروف قرار می گیرند .


مرحله ششم ) آماده سازی زیرساز :
زیرساز می تواند با یکی از متریال های پی وی سی ، ورق کامپوزیت ، چوب ترموود ، فلزات ، شیشه و سنگ اجرا شود که تماماً بستگی به سلیقه و انتخاب مشتری دارد .


مرحله هفتم ) نصب حروف بر روی زیرساز :
حال که زیرساز آماده شد ، در ابتدا ورق پی وی سی که لامپ های اس ام دی بر روی آن قرار دارند بر روی زیرساز سوار می شود و سپس حروف برجسته .


مرحله هشتم ) نصب تابلو و اتمام کار :
نصب تابلو در محل انجام می پذیرد . سپس جریان الکتریکی جهت روشنایی لامپ های اس ام دی برقرار می شود . اضافات به پشت کار منتقل شده و تابلو روشن می شود . در صورتی که تابلو دارای افکت های نوری باشد ، یک کنترلر به سفارش دهنده تابلو جهت انجام تنظیمات نوری ارائه می شود .


مرحل نهم ) پشتیبانی و خدمات پس از فروش :
متریال های ساخت تابلو تبلیغاتی هر کدام توسط برندهای مختلفی تولید می شود . هر شرکت تولید کننده برای مدت زمان مشخصی محصولات را گارانتی می کند که در صورت خرابی و معیوب شدن می توانید تعمیرات یا تعویض را از شرکت بخواهید .


مزایای نصب تابلو مغازه الکتریکی :

 • معروفیت نام و برند 
 • معرفی خدمات به عموم رهگذران 
 • کسب درآمد بیشتر
 • تبلیغاتی ماندگار
 • زیباسازی محیط تجاری
 • روش تبلیغاتی ارزان قیمت