فرش فروشی یک نوع کسب و کار است که دارای سود نسبتاً مناسبی می باشد و رقبای زیادی نیز در این نوع کسب و کار در سطح شهر وجود ندارند ، بنابراین با راه اندازی یک مغازه بزرگ می توانید به درآمد دلخواه خود برسید . جهت راه اندازی مغازه فرش فروشی در ابتدا لازم است به اتحادیه مراجعه نموده و پس از کسب مجوز ، با اجاره یا خرید یک مغازه یا فروشگاه بزرگ اقدام به تاسیس و شروع تجارت فرش نمایید .
مغازه فرش فروشی مغازه ای است که در آن می توان انواع فرش های دستی و ماشینی ، پشتی ، انواع موکت ، انواع قالیچه و تابلو فرش را فروخت . سرمایه ای که در حال حاضر برای راه اندازی چنین کسب و کاری نیاز است به بالاتر از یک میلیارد می رسد که شامل اجاره ملک ، تجهیزات مرتبط با دکوراسیون مغازه فرش فروشی و تهیه انواع فرش ، موکت ، پشتی و تابلو فرش می باشد .


مزایای راه اندازی کسب و کار فرش فروشی :

  1. میزان ساعات کاری در طول روز بستگی به خود مغازه دار دارد .
  2. درآمد حاصل از کسب و کار فرش فروشی بسیار عالی است .
  3. نیاز به فعالیت فیزیکی و جسمانی چندانی ندارد .
  4. شغلی تمیز و باکلاس است .

معایب راه اندازی کسب و کار فرش فروشی :

  1. مغازه یا فروشگاهی که برای این کار انتخاب می شود میبایست دارای متراژ بزرگ و سقف بلند باشد تا بهتر بتوان فعالیت کرد .
  2. وجود رقبا سبب می شود که فعالیت خود را به صورت تخصصی تر انجام دهید تا مشتریان به سوی شما سوق پیدا کنند .

 

حال که مغازه یا فروشگاهی در موقعیت مناسب راه اندازی کردیم و اجناس مورد نیاز را به صورتی شیک در داخل مغازه چیدیم لازم است دکوراسیون بیرونی مغازه یا فروشگاه را نیز به شکلی زیبا طراحی کنیم و علاوه بر آن اقدام به تبلیغات نماییم . بدون تبلیغات نام فرش فروشی شما فقط توسط اندکی از افراد دیده و شناخته می شود اما اگر می خواهید در سطح گسترده شهری یا کشور فعالیت داشته باشید لازم است تبلیغات بهینه ای در زمینه های مختلف انجام دهید تا نام فرش فروشی شما بین اکثریت مردم در سطح شهر و حومه شناخته شود .


تبلیغات برای مغازه فرش فروشی به شیوه های مختلفی می تواند اجرا و پیاده سازی شود که به هر یک از آنها مختصراً اشاره خواهیم کرد . همراه ما باشید .

 

انواع روش های تبلیغاتی مغازه فرش فروشی :

تبلیغات در شبکه های اجتماعی :
یکی از حیطه هایی که تبلیغات در آن زمینه را نباید نادیده گرفت تبلیغ در شبکه های اجتماعی است . شبکه های اجتماعی بازار داغی دارند و افراد با سنین و جنسیت های مختلف در شبکه ها بیشترین تایم اوقات فراقت خودشان را می گذرانند بنابراین تبلیغات در شبکه های اجتماعی خالی از لطف نیست و می تواند منجر به کسب مشتریان بیشتر و دسترسی به درآمد بالاتر شود .
راه اندازی وب سایت اینترنتی :
یکی از مسائلی که این روزها صاحبین کسب و کار با آن درگیر هستند این است آیا بهتر است یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند یا خیر ؟
راه اندازی یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار فرش فروشی می تواند گزینه مناسبی در فروش بیشتر باشد چرا که افراد بیشتری تمایل به خرید اینترنتی دارند و خرید های خود را از طریق اینترنت انجام می دهند . بنابراین داشتن مغازه یا فروشگاه فیزیکی در کنار یک وب سایت فروشگاهی خالی از لطف نیست و می تواند سبب شود که شما هر دو دسته از مشتریان را حفظ کنید یعنی هم کسانی که مایل به خرید فیزیکی و حضوری هستند و هم کسانی که تمایل دارند از طریق اینترنت خرید انجام دهند .
نصب بیلبورد :
بیلبوردها سازه های بزرگی هستند که افراد از طریق آنها می توانند به صورت بالقوه اقدام به معرفی تجارت خود بخصوص در زمینه فروش فرش نمایند . در واقع یکی از پرکاربردترین ابزارهای تبلیغاتی برای فرش فروشی بیلبوردها هستند که در سطح شهر ملاحظه می کنیم . نصب بیلبورد تاثیر شگرفی در جلب توجه مخاطب به تبلیغ دارد به شرط اینکه محتوای تبلیغاتی روی بیلبورد به شکلی گیرا و آهنگین به اجرا گذاشته شود .
نصب استرابورد تبلیغاتی :
استرابورد ها نسبت به بیلبوردها جثه کوچکتری دارند و در فضاهای کوچکتر نیز قابل نصب هستند . توسط استرابوردها می توان توضیحات بیشتری در زمینه کسب و کار ارائه نمود .
نصب بنر :
بنر یکی از تبلیغات ارزان قیمت اما پرکاربرد است که برای معرفی نام فرش فروشی از آن استفاده می شود . طرح لایه باز بنر فرش فروشی به صورت فایل های آماده در سایتها موجود است که شما می توانید این طرح های آماده را بخرید ، سپس آنها را چاپ کرده و به معرض نمایش درآورید .
تبلیغات روی پل های عابر پیاده :
یکی از تبلیغاتی که برای فرش فروشی زیاد به چشم می خورد تبلیغات بر روی پل های عابر پیاده است که به شکل بنر یا فلکس نصب و پیاده سازی می شود .
تلویزیون شهری :
اگر فروشگاه بزرگی دارید می توانید با فیلمبرداری یا عکس برداری از فروشگاه اقدام به تبلیغات نمایید . تلویزیون شهری می تواند تاثیر زیادی در میزان بازدید داشته باشد به شرط اینکه در مکان مناسب به نمایش گذاشته شود .
دیوار نویسی :
یکی دیگر از تبلیغاتی که برای صنف فرش فروشان مورد استفاده قرار می گیرد دیوار نویسی است . برای نوشتن تبلیغات بر روی دیوار نیاز به دریافت مجوز است . بهتر است این تبلیغات بر روی دیوارهایی نوشته شود که ارتفاع بلندی دارد و در مقابل دید عموم است .
تابلوسازی :
تابلوسازی مغازه فرش فروشی جزء اصلی ترین و انکارناپذیرترین نوع تبلیغات است که علاوه بر تبلیغ سبب زیباسازی دکوراسیون بیرونی مغازه یا فروشگاه می شود . ساخت تابلو برای مغازه فرش فروشی به شیوه های مختلفی قابل اجراست که در ادامه به مدل های مختلف تابلو مغازه فرش فروشی اشاره خواهیم کرد .

 

تابلو مغازه فرش فروشی و معرفی مدل های مختلف جهت سفارش آن :

تابلو مغازه چلنیوم فرش فروشی :
تابلو چلنیوم یک نوع تابلوی براق و درخشان است که بسیار پرطرفدار می باشد . این تابلو در مدل های مختلف زیر قابل اجرا و پیاده سازی است .

تابلو مغازه کامپوزیت فرش فروشی :
کامپوزیت نوعی ورق 4 میل آلومینیومی است که سبک است و از آن در نما ، دکوراسیون داخلی و تابلوسازی استفاده می شود . در تابلوسازی از ورق کامپوزیت به جای زیرساز پی وی سی استفاده می کنند و نمای جذابی را برای تابلو به ارمغان می آورند .
تابلو مغازه پیکسلی فرش فروشی :
تابلو پیکسلی تابلویی است که در زیرساز و خود حروف برجسته از پیکسل های رنگی نوری استفاده می شود . این پیکسل ها به صورت برنامه ریزی شده قادر به نمایش افکت های نوری به همراه انیمیشن های اجرایی هستند .
تابلو مغازه ترموود فرش فروشی :
ترموود نوعی چوب است که در نما ، دکوراسیون داخلی و تابلوسازی بکار می رود . ترموود چوبی است که در برابر رطوبت و آلاینده های شیمیایی مقاوم است و می تواند گزینه کلاسیکی برای سفارش تابلو مغازه فرش فروشی باشد .
تابلو مغازه لاسوگاسی فرش فروشی :
تابلو لاسوگاسی جزء تابلوهای کپی برداری شده از شهر لاسوگاس است که چهره متفاوت تری نسبت به دیگر حروف برجسته نورپردازی شده دارد و کمی ضمخت تر است . علت ضمختی این تابلو استفاده از لامپ های 12 یا 24 ولتی برای نورپردازی به جای اس ام دی است . رنگ نوری که برای هر کاراکتر قابل اجراست می تواند کاملاً متفاوت باشد و همین عامل سبب جذابیت بیشتر این تابلو می شود .
تابلو مغازه پولکی فرش فروشی :
تابلو مغازه پولکی تابلویی است که با استفاده از یک سری پولکی که دارای جنس پلاستیکی هستند در شکل های مختلف هندسی طراحی و پیاده سازی می شود . پولکی ها بدلیل فاصله ای که در قسمت بالایی دارند ، در جای خود می لغزند و این شرایط لغزندگی ، جذابیت این تابلو را دو چندان می کند و با براقیتی که به نمایش می گذارد محال است توجه رهگذری به تابلوی تبلیغاتی معطوف نشود .
تابلو مغازه نئون فرش فروشی :
تابلو نئون به دو شکل مختلف قابل اجراست :
1) تابلو نئون پلاستیک :
تابلو نئون پلاستیک جزء تابلوهای حروف برجسته است که از نوعی پلاستیک به نام پلکسی ساخته می شود . پلکسی نوعی ورق شفاف مشابه شیشه است که از شیشه مقاومتر است و در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود و قابلیت برش با دستگاه و انتشار یکنواخت نور را دارد .
2) تابلو نئون شیشه ای :
این تابلو با استفاده از شیشه های خام در اثر حرارت شکل می گیرد و سپس توسط گاز نئون و دیگر گازها به همراه مواد افزودنی نورهای رنگی تولید می کند .

 

اگر مایلید در مورد تابلو نئون بیشتر بدانید مطالعه مطلب زیر به شما پیشنهاد می شود .

 

انواع تابلو نئون + قیمت و ویدیو


تابلو ال ای دی فرش فروشی :
تابلو ال ای دی نیز به دو شکل مختلف قابل اجراست :
1) تابلو ال ای دی ثابت :
تابلو ال ای دی ثابت تابلویی دیجیتالی است که حروف و اشکال به صورت دیجیتالی در آن به نمایش در می آیند اما ثابت هستند و امکان حرکت دادن تصاویر یا متون تبلیغاتی نیست و محتوای تبلیغاتی فقط در حد افکت نوری به صورت تک رنگ ، سه رنگ ، هفت رنگ و فول کالر به نمایش گذاشته می شود .
2) تابلو ال ای دی روان :
تابلو ال ای دی روان تابلویی است که محتوای تبلیغاتی در آن به شکل دورانی ، چرخشی ، چپ به راست ، راست به چپ ، چشمک زن و آبشاری قابل جراست .

تابلو مغازه فلزی فرش فروشی :
تابلو فلزی یکی از تابلوهای قدیمی است که بسیار مقاوم است . تابلو فلزی با استفاده از متریال های مختلف مثل برنز ، استیل ، روی ، مس و برنج ساخته می شود که استیل پرکاربردترین و پرطرفدارترین آنهاست چون نیاز به رنگ ندارد و همیشه براق و درخشان است .


اگر تمایل دارید در مورد تابلو استیل بیشتر بدانید مطلب زیرا مطالعه کنید .

 

تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )


تابلو مغازه یونولیتی  فرش فروشی :
از تابلو یونولیتی می توان در بخش های مختلف داخلی فروشگاه به عنوان یک تابلوی تزئیناتی و تبلیغاتی استفاده نمود .
تابلو مغازه لایت باکس فرش فروشی :
لایت باکس نوعی تابلو است که به شکل تابلوی تزئیناتی و تابلوی تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد . شما می توانید عکس های مختلفی از فرش یا قالیچه را به شکل یک تابلو لایت باکس چاپ کنید و  به صورت تابلو دیواری مورد استفاده قرار دهید یا اینکه این تابلو را به عنوان تابلو سر در مغازه با نورپردازی از پشت در یک قاب شیشه ای یا طلقی به اجرا درآورید .
تابلو مغازه فلکسی فرش فروشی :
تابلو فلکسی نوعی تابلو چاپی است که نسبت به بنر مقاومتر است و امکان نورپردازی به شکل نور مخفی و یا با استفاده از مهتابی را دارد .
استند تبلیغاتی فرش فروشی :
از استندها نیز می توانید به عنوان تابلو تزئیناتی برای نمایش فرش های برجسته و باارزش استفاده کنید .

تابلو گالری فرش :

این تابلو در مکان هایی نصب می شود که فرش های دست بافت و گران قیمت که به شکلی خلاقانه بافته شده اند و دارای نخ های ابریشمی هستند به فروش می رسد . فرش هایی که در گالری فرش به فروش می رسند نسبت به فرش های معمولی قیمت بالاتری دارند .

تابلو نمایشگاه فرش :

اگر در نمایشگاه های بین المللی فرش و تابلو فرش فعالیت دارید ، تابلو یونولیتی بهترین گزینه برای تابلو نمایشگاه فرش است زیرا خیلی سریع آماده می شود و قابلیت جابجایی نیز دارد و می تواند در رنگ بندی های متنوع به اجرا در آید .

طراحی تابلو مغازه فرش فروشی :

طراحی تابلو فروشگاه فرش فروشی طوری است که یا خود مشتری طرحی آماده برای سفارش دارد و یا طراحی تابلو توسط برنامه های طراحی نظیر فتوشاپ توسط طراح و تکنسین کار تابلو صورت می گیرد ، پس از طراحی و تایید مشتری ، طرح وارد مرحله ساخت می شود .

ساخت تابلو مغازه فرش فروشی :

مرحله اول )
اندازه برداری طول و عرض تابلو
مرحله دوم )
طراحی حروف تبلیغاتی
مرحله سوم )
برش حروف
مرحله چهارم )
مونتاژ
مرحله پنجم )
نورپردازی تابلو
مرحله ششم )
نصب حروف بر روی زیرساز
مرحله هفتم )
نصب تابلو در محل

قیمت تابلو مغازه فرش فروشی :

قیمت تابلو فروشگاه فرش فروشی بر اساس متریال های مصرفی و متر محیط تابلو سنجیده می شود .

در تصویر زیر لیست قیمت انواع حروف برجسته توسط گروه نمارنگ ارائه شده است .

لیست قمت حروف برجسته

 

مزایای تابلو مغازه فرش فروشی :

  • معرفی برند تجاری
  • تبلیغات مستمر و دائمی
  • زیباسازی دکوراسیون بیرونی
  • تبلیغاتی ماندگار و ارزان قیمت