سوارکاری یکی از ورزش های مهیج است که طرفداران خاص خودش را دارد و مثل ورزش فوتبال نیست که اکثریت افراد به آن علاقمند باشند . لازم است هزینه های زیادی را صرف کنید تا بتوانید وارد حوزه ورزشی سوارکاری به صورت حرفه ای شوید و در مسابقات محلی ، شهری و کشوری شرکت کنید . برخی از افراد هم نمی خواهند به صورت حرفه ای سوارکاری را ادامه بدهند و فقط به صورت تفننی و تفریحی هر از گاهی برای سوارکاری به باشگاه مراجعه می کنند و در ازای ساعتی سوار شدن بر روی اسب ، هزینه ای پرداخت می کنند و از سواری بر روی اسب در محیط باشگاه لذت می برند .


راه اندازی باشگاه اسب سواری :

راه اندازی باشگاه اسب سواری مستلزم صرف هزینه بالایی است و نیاز به مساحت بزرگی از زمین دارد که دارای بخش های متعدد همچون اصطبل و محیط سوار کاری باشد . قبل از راه اندازی باشگاه سوار کاری لازم است مجوز لازم از فدراسیون سوارکاری دریافت شود و سپس یک محیط مناسب همراه با بخش های مختلف به همراه اسب های سوارکاری فراهم کنید تا بتوانید به مشتریان خدمات ارائه نمایید . اگر می خواهید باشگاه سوارکاری شما درآمد مناسبی داشته باشد ، می بایست در شاخه های مختلف فعالیت داشته باشید و برای کارآموزان خود مسابقه برگزار کنید تا آنها لذت کافی از آموزش و اسب سواری را ببرند .

شاخه های مختلف سوارکاری شامل موارد زیر می باشد :

 • اسب دوانی
 • یورتمه
 • تاخت
 • درساژ
 • پرش
 • استقامت
 • چوگان

به طور کل باشگاه های سوار کاری به دو دسته کلی تقسیم می شوند :
1) باشگاه سوارکاری غیر حرفه ای :
در این نوع باشگاه های سوارکاری ، امکانات حرفه ای نظیر برگزاری مسابقات رسمی وجود ندارد و این نوع باشگاه ها دارای حداقل امکانات جهت نگهداری اسب و برگزاری برخی دوره های آموزشی مبتدی و پایه هستند . اکثریت مشتریان این باشگاه ها افراد عادی هستند که جهت تفریح و لذت بردن از اسب سواری به صورت سرگرمی به این باشگاه ها مراجعه می کنند .
2) باشگاه سوارکاری حرفه ای :
باشگاه های حرفه ای باشگاه هایی هستند که کلیه امکانات و تجهیزات برای آموزش و برگزاری مسابقات رسمی را دارند و معمولاً سوارکاران حرفه ای و کسانی که می خواهند دوره های آموزش های حرفه ای اسب سواری را بگذرانند ، به این باشگاه ها مراجعه می کنند . برای برگزاری چنین باشگاه هایی لازم است کلیه مجوز های لازم از فدراسیون و هیات های برگزاری مسابقات و دوره های آموزشی دریافت شود . یک باشگاه حرفه ای می بایست دارای مساحت 3500 متر جهت ایجاد فضای آموزشی و تمرین و اجرای مسابقات باشد .
 

نیروی انسانی فعال برای باشگاه سوار کاری حرفه ای :

 • مدیر یا مسئول باشگاه
 • مسئول امور مالی
 • مسئول فنی
 • مسئول بهداشت و پرورش اسب ها
 • دامپزشک
 • مسئول تغذیه اسب ها
 • خدمه
 • نگهبان
 • کارگر
 • مربی آموزش سوارکاری
 • مدیر اصطبل
 • امور تاسیسات و نگهداری
 • امور آموزش
 • امور برگزاری مسابقات

 

تابلو کلوپ اسب سواری

 

روش های تبلیغاتی برای جذب مشتری باشگاه سوار کاری :

حال که همه چیز محیا شد لازم است تبلیغات در زمینه های مختلف صورت بگیرد تا آوازه باشگاه سوارکاری شما به گوش شهر برسد و افراد علاقمند به سوی باشگاه سوارکاری شما بیایند . از جمله روش های تبلیغاتی که می توانید برای باشگاه سوارکاری مورد استفاده قرار دهید عبارتند از :

نصب بیلبورد :
بیلبورد یکی از موثرترین و بهترین راه ها برای معرفی نام باشگاه سواری کاری و خدماتی است که ارائه می دهید و اکثریت باشگاه ها برای معروفیت برند خودشان از بیلبورد غافل نمی شوند و به عنوان یک ابزار تبلیغاتی آن را مورد استفاده قرار می دهند . بیلبورد روشی موثر است که می توانید از آن در سطح شهر یا در صورت حرفه ای بودن در سطح کشور در بزرگ راه ها ، کنار جاده ها و میادین شهری استفاده کنید و سبب معرفی و شهرت نام باشگاه خود شوید . بر روی بیلبورد نمی توان مانور زیادی داد فقط اسم باشگاه به همراه یک شعار تبلیغاتی آهنگین و یک عکس زیبا کافی است و اگر می خواهید بیلبورد چشم نوازتر باشد ، می توانید از بخش فرابیلبوردی نیز جهت ترسیم یک عکس شگفت انگیز و خلاقانه استفاده کنید .
استرابورد تبلیغاتی  :
این ابزار تبلیغاتی در مقایسه با بیلبورد کمی کوچکتر است اما می توان توضیحات تبلیغی زیادتری نسبت به بیلبورد بر روی آن نوشت و در فضاهای کوچک نیز آن را نصب کرد .
لمپوست بنر :
لمپوست ها ابزارهای کوچک اما کارآمدی هستند که اگر به صورت پشت سر هم به نمایش گذاشته شود نتیجه بسیار خوبی در معرفی برند تجاری ایفا می کنند . لمپوست ها از جنس بنر هستند که در ابعاد یک در دو یا سه اجرا و پیاده سازی می شود و اجزاء سازنده آن شامل براکت ، بازوهای نگهدارنده بالا و پایین ، ستون فلزی و فونداسیون می باشد .

تابلو باشگاه سوار کاری
تبلیغات در رسانه ها :
اگر باشگاه حرفه ای دارید می توانید از طریق رادیو ، تلویزیون ، روزنامه و مجلات تبلیغات خوبی را برای معرفی نام باشگاه سوارکاری خود انجام دهید .
تبلیغات در شبکه های اجتماعی :
شبکه های اجتماعی مثل واتساپ ، توییتر ، فیس بوک ، لینکدین و تلگرام از شبکه های اجتماعی پر مخاطب هستند که در صورت داشتن باشگاه اسب سواری حرفه ای ، می توانید از طریق کانالهای ارتباطی با علاقمندان به حوزه اسب سواری ارتباط داشته باشید و باشگاه خود را تبلیغ کنید .
تابلوسازی باشگاه اسب سواری :
تابلوسازی یکی از روش های تبلیغاتی است که برای هر صنفی از جمله صنف ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد . با نصب تابلو تبلیغاتی باشگاه اسب سواری به تمام رهگذرانی که از مقابل محل باشگاه می گذرند ، باشگاه خود را معرفی می کنید . رقابت در حوزه باشگاه سوارکاری زیاد نیست و در سطح شهرها فقط چندین باشگاه وجود دارد . بنابراین خیلی از افراد زمان زیادی را صرف می کنند تا در سطح شهر خود باشگاه سوار کاری پیدا کنند . تابلو سر در باشگاه سوارکاری علاوه بر اینکه راهنمای بسیار مناسبی برای رهگذران در یافتن باشگاه هستند بلکه سبب زیبایی و جذابیت دکوراسیون بیرونی محیط باشگاه سوارکاری نیز می شوند .

انواع تابلوسازی باشگاه سوار کاری :

برای سفارش تابلو باشگاه سوارکاری می توان از انواع متفاوت مدل های ساخت تابلو تبلیغاتی ستفاده نمود که تماماً سلیقه ای است و بستگی به میزان بودجه سفارش دهنده دارد . در ادامه به چند مورد از تابلوها که می توانید برای باشگاه سوار کاری حرفه ای و غیر حرفه ای سفارش دهید ، اشاره خواهیم کرد .

تابلو باشگاه سوار کاری و مدل های مختلف جهت سفارش آن

از جمله تابلوهایی که می توان برای یک باشگاه سوارکاری سفارش داد عبارتند از :

بنر و تابلو بنری باشگاه سوار کاری :

بنر جزء ابزارهای تبلیغاتی پراستفاده است که علاوه بر تبلیغات جنبه اطلاع رسانی را نیز دارد . برای اینکه خدمات خود را معرفی کنید ، می توانید بنرهای مختلفی چاپ کرده و در سطح شهر و در اطراف باشگاه ، در مورد خدمات باشگاه اطلاع رسانی کنید . از بنر می توان به شکل تابلوی تبلیغاتی سر در باشگاه سوار کاری نیز استفاده کرد . طرح لایه باز بنر باشگاه سوار کاری در سایتهای مختلف در قالب فایل موجود است که با خرید و دانلود آنها می توانید طرح مدنظر خود را انتخاب کنید سپس آن را چاپ کرده و در محل بر روی زیرساز فلزی به نمایش درآورید .

تابلو فلکسی باشگاه سوار کاری :

یکی دیگر از تابلوهای پرکاربرد که قیمت ارزانی دارد تابلو فلکسی است که با استفاده از دستگاه چاپ فلکس به اجرا گذاشته می شود و تفاوتی که با بنر دارد مقاومت بالای آن در برابر شرایط جوی و آب و هوایی و قابلیت نورپردازی آن است . در تابلو فلکسی بخشی به نام سینی مهتابی وجود دارد که منبع نور در آنجا قرار می گیرد و یا می توان بین محتوای چاپی و زمینه فلزی ، محلی برای جاسازی لامپ های اس ام دی درست کرد و برای تابلو فلکسی نورپردازی به شکل بک لایت فراهم نمود .

تابلو چلنیوم باشگاه سوار کاری :

اگر باشگاه حرفه ای دارید و می خواهید دکوراسیون بیرونی شیکی داشته باشد ، می توانید تابلو چلنیوم را که در مدل های مختلف همچون موارد زیر قابل اجراست سفارش دهید .

تابلو نئون باشگاه سوار کاری :

تابلو نئون از تابلوهای قدیمی اما پرطرفدار است که به دو  شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود :
الف ) تابلو نئون پلاستیک باشگاه سوارکاری :
در ساخت این تابلو رویه و لبه های حروف هر دو با استفاده از نوعی ورق شفاف مشابه شیشه با نام پلکسی گلاس ساخته می شود .
ب ) تابلو نئون شیشه ای باشگاه سوار کاری :
این مدل از تابلو با استفاده از شیشه های خامی که تحت حرارت شکل حروف تبلیغاتی مدنظر را به خود می گیرند ، ساخته می شود و نوری که از این شیشه های شکل گرفته شده به چشم اصابت می کند ، حاصل برخورد گاز نئون و جریان الکتریکی است که در شیشه پر می شود .

تابلو ال ای دی باشگاه سوار کاری :

تابلو ال ای دی از تابلوهای دیجیتالی و مدرن است که به دو شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود :
الف ) تابلو ال ای دی ثابت باشگاه سوار کاری :
این مدل از تابلو قابلیت نمایش تبلیغات به صورت تک رنگ ، سه رنگ و هفت رنگ را دارد که فقط با افکت نوری جلب توجه می کند و توسط این تابلو نمی توان حرکت های انیمیشنی به نمایش گذاشت .
ب ) تابلو ال ای دی روان باشگاه سوار کاری :
اگر تابلو ال ای دی از نوع روان را برای تبلیغات خود انتخاب می کنید ، می توانید هر گونه افکت نمایشی مثل حرکت دایره ای ، آبشاری ، چپ به راست ، راست به چپ و چشمک زن را در طیف رنگی فول کالر به نمایش بگذارید .

تابلو لبه سوئدی باشگاه سوار کاری :

حروف لبه سوئدی حروفی هستند که رویه حروف با استفاده از پلکسی گلس و لبه های حروف توسط ورقی آلومینیومی شکل می گیرد و ساختار متفاوت آن مماس بودن لبه ها و رویه درست در یک خط است .

اگر تمایل دارید در مورد حروف لبه سوئدی بیشتر بدانید مطلب زیر را مطالعه کنید .

 

هر آنچه که می خواهید در مورد حروف برجسته لبه سوئدی بدانید

 

تابلو لایت باکس باشگاه سوار کاری :

لایت باکس علاوه بر اینکه به عنوان یک تابلوی تبلیغاتی سفارش داده می شود ، می تواند به شکل تابلو راهنما و تابلو تزئیناتی در بخش های مختلف باشگاه سوارکاری مورد استفاده قرار گیرد . محتوای تبلیغاتی توسط بنر چاپ شده در داخل باکس شیشه ای یا طلقی قرار می گیرد . برای نورپردازی تابلو لایت باکس نیز از لامپ هایی در پشت تابلو استفاده می شود .

تابلو وکیوم باشگاه سوار کاری :

تابلو وکیوم جزء تابلوهای حروف برجسته شیک و جذاب است که می توانید هر گونه طرح فانتزی را توسط حررات و پرس پلکس گلس در قالب از پیش ساخته شده ، بر روی تابلوی تبلیغاتی باشگاه سوارکاری پیاده سازی کنید .

تابلو کامپوزیت باشگاه سوار کاری :

کامپوزیت نوعی ورق سبک 4 میل آلومینیومی است که بیشترین کاربرد را در ساخت نما دارد و شما می توانید کل نمای باشگاه سواری کاری خود را با استفاده از ورق کامپوزیت بپوشانید و جلوه زیبایی را برای دکوراسیون بیرونی باشگاه فراهم کنید و تابلو کامپوزیت را نیز به عنوان تابلو تبلیغاتی انتخاب کنید . تابلو کامپوزیت تابلویی با نمای کامپوزیتی است که در زیرساز حروف مورد استفاده قرار می گیرد .

تابلو پیکسلی باشگاه سوار کاری :

تابلو پیکسلی از تابلوهایی با جذابیت های بالاست که قابلیت انعکاس نور از رویه و زمینه تابلو به همراه افکت های انیمیشنی را دارد .

تابلو لاسوگاسی باشگاه سوار کاری :

یکی از برترین گزینه ها برای تابلو باشگاه سوارکاری ، تابلو لاسوگاسی است و می تواند جلوه مناسبی را برای محیط کاری شما فراهم کند . تابلو لاسوگاسی تابلویی با حروف برجسته ضمخت است که این ظاهر ضمخت خود را مدیون لامپ های 12 یا 24 ولتی است که در ساخت آن بکار می روند .

تابلو ترموود باشگاه سوار کاری :

تابلو ترموود تابلویی است با نمای چوبی و بدلیل اینکه بخش اعظم باشگاه سوارکاری را چوب تشکیل می دهد ، می توانید با استفاده از چوب ترموود که در ساخت زیرساز تابلو حروف برجسته بکار می رود ، نمایی شیک و کلاسیک را برای تابلو باشگاه فراهم کنید .

تابلو باشگاه اسب سواری

تابلو راهنما برای باشگاه سوار کاری :

بدلیل اینکه باشگاه های سوارکاری بخش های مختلفی دارند و زمانی که فرد غریبه ای وارد این محیط با مساحت بزرگ می شود ، نمی داند دقیقاً باید به کدام اتاق ، سالن یا طبقه مراجعه کند ، لازم است برای بخش های مختلف مثل بخش مدیریت ، بخش آموزش ، اصطبل ، سالن مسابقه ، سوارکاری ، سرویس های بهداشتی ، نگهبانی ، امور مالی و دیگر بخش ها یک تابلو راهنما به شکل آویز ، دیواری و یا ایستاده نصب کنید تا از اتلاف وقت و انرژی افراد جلوگیری شود .

تابلو فلزی باشگاه سوار کاری :

تابلو فلزی جزء تابلوهای پرکاربرد و مقاومی است که در حوزه سالن های ورزشی و مسابقاتی زیاد استفاده می شود . شما می توانید از تابلو فلزی هم به صورت تابلو سالنی برای معرفی بخش ها و هم به صورت تابلو تبلیغاتی استفاده کنید .

تابلو استیل باشگاه سواری کاری :

تابلو استیل یکی از انواع تابلوهای فلزی است که دوام و مقاومت بالایی دارد و دلیل اینکه نسبت به تابلوهای فلزی دیگر زیاد سفارش می شود ، عدم کدری رنگ ، براقیت و درخشندگی سطح فلز استیل است . استیل در دو طرح ساده و خش دار و در رنگ های مختلف تولید و روانه بازار می شود .

اگر تمایل دارید در مورد روش های مختلف اجرا و پیاده سازی تابلو استیل بیشتر بدانید ، مطالعه مطلب زیر را از دست ندهید .

 

تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )

 

قیمت تابلو باشگاه سوار کاری :

با توجه به این که کدام مدل از تابلو برای نصب سفارش داده می شود ، عوامل زیر در تعیین قیمت تابلو باشگاه سوارکاری دخیل هستند .

 • متر محیط
 • نوع زیرساز تابلو
 • متریال های مصرفی و برند تولید کننده آنها

در تصویر زیر می توانید لیست قیمت انواع حروف برجسته را ملاحظه نمایید .

 

لیست قیمت انواع حروف برجسته

 

طراحی تابلو باشگاه سوار کاری :

طراحی تابلو باشگاه سوارکاری با استفاده از نرم افزار تری دی مکس یا دیگر نرم افزارها انجام می شود و سپس موکاپ تابلو باشگاه سوار کاری که پیش نمایشی از تابلو طراحی و پیاده سازی شده است به صورت فایل و در دو حالت خاموش و روشن به مشتری نمایش داده می شود ، در صورت توافق طرح مدنظر وارد مرحله ساخت می شود .

ساخت تابلو باشگاه سوار کاری :

1) اندازه برداری
2) طراحی
3) برش حروف بر مبنای طرح ترسیم شده
4) شیاردهی و مونتاژ حروف
5) لبه چسبانی حروف
6) نصب لامپ های نورپردازی بر روی پی وی سی
7) آماده سازی زیرسازی که مشتری سفارش داده است
8) سوار کردن حروف بر روی زیرساز
9) روشن کردن تابلو
10) نصب تابلو باشگاه سوار کاری در محل
11) رفع ایرادات احتمالی

مزایای تابلو باشگاه سوار کاری :

 1. معرفی بیست و چهار ساعته نام باشگاه
 2. زیباسازی دکوراسیون بیرونی باشگاه سوار کاری
 3. کسب اعتبار و هویت برای محل باشگاه سوارکاری
 4. راهنمای مناسب برای کسانی که بدنبال باشگاه سوار کاری هستند .