کارواش یکی از انواع مشغله های آزاد است که در سطح شهر تعداد رقبای آن زیادند . کارواش درآمد نسبتاً خوبی دارد و با احداث یک کارواش می توانید به عنوان یک کارفرما علاوه بر خودتان سبب کسب درآمد افراد دیگر نیز شوید .

 

کارواش چه نوع شغلی است ؟

 

کارواش مکانی است که دارندگان خودروهای سبک و سنگین برای شستشوی اتومبیل های خودشان به آنجا مراجعه می کنند تا ظاهر و داخل ماشین خود را تمیز کنند . زمانی که تصمیم برای راه اندازی یک کارواش گرفته می شود در ابتدا پس از کسب مجوزهای لازم ، یک مکان بزرگ نیاز است . مکانی که بتوان ماشین های زیادی را در آنجا جای داد و جابجا کرد .

 

 

تابلو کارواش

 

 

به طور کل ما چندین مدل کارواش داریم که هر کدام بسته به نوع و روش ارائه خدماتشان از دستگاه ها و تجهیزات مختلفی استفاده می کنند .

 

انواع کارواش با توجه به روش شستشو :

 

1) کارواش سنتی :

 

این مدل از کارواش با هزینه کمتری قابل راه اندازی است . چون نیاز به تجهیزات پیشرفته ندارد و شستشوی اتومبیل ها و نظافت آنها توسط دست کارگران انجام می شود . افراد زیادی به این مدل از کارواش ها مراجعه می کنند چون قیمت کمتری برای شسشتو پرادخت می کنند . اما این روش شستشو ممکن است مشکلاتی فراهم کند . برای مثال بدلیل پاشش آب با استفاده از پمپ های قوی ممکن است رنگ پریدگی برای بخش هایی از ماشین فراهم شود . یا اینکه لکه های سخت با پاک کردن دست از بین نروند .

 

2) کارواش تونلی :

 

راه اندازی این نوع از کارواش بدلیل نیاز به دستگاه های تمام اتومات هزینه بر است . می بایست هزینه زیادی جهت راه اندازی آن صرف شود . در این روش کلیه  عملیات شستشوی خودرو به وسیله دستگاه های تمام اتومات طی چندین مرحله انجام می پذیرد . مشکلی که ممکن است فراهم شود عدم تمیز شدن  بخش هایی از اتومبیل است .

 

3) کارواش بخار :

 

یکی از روش های بهینه جهت شستشوی ماشین استفاده از بخار است . در  این روش آب کمتر مصرف می شود . توسط بخار کلیه میکروب ها حذف می شوند . بدلیل استفاده از آب کم جهت تولید بخار ، خیلی سریع روی اتومبیل خشک می شود و نیازی به خشک کردن با دست نیست . عدم استفاده از برس و مواد ساینده که در روش تونلی وجود داشت ، باعث می شود این روش اتومبیل را دچار خط و خش یا ساییدگی احتمالی نکند . دستگاه کارواش بخار نسبت به دستگاه کارواش اتوماتیک قیمت کمتری دارد و مرقوم به صرفه تر است .

 

4) کارواش سیار :

 

با اجرای این روش و خرید دستگاه کارواش صنعتی سیار می توانید کارواش را به هر مکانی که مشتری مدنظر دارد ببرید و ماشین شویی کنید .

 

 

شستشوی ماشین در کارواش

 

 

برای احداث کارواش به چه تجهیزات اولیه ای نیاز است ؟

 • انواع ماشین آلات و دستگاه های شستشوی اتومات و بخارشوی
 • پمپ کارواش یا واتر جت
 • جاروبرقی صنعتی
 • کف ساز کارواش
 • صندلی شوی کارواش
 • پمپ باد صنعتی
 • مخزن آب
 • گرم کن آب
 • انواع مواد شوینده
 • سختی گیر
 • اتصالات شیر فشار شکن به پمپ آب
 • برس
 • دستمال های نرم

 

چه راه هایی برای افزایش درآمد کارواش وجود دارد ؟

 

از جمله روش هایی که می توان جهت مشتری مداری بیشتر و کسب درآمد بهتر انجام داد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. تبلیغات جذاب
 2. مدیریت و ایجاد نظم در کارواش
 3. استفاده از تجهیزات به روز
 4. مشتری مداری و برخورد مناسب

 

از میان روش هایی که نام برده شد موثرترین روش ، تبلیغات است . در واقع شما در هر نوع کسب و کاری که فعالیت داشته باشید لازم است تبلیغات انجام دهید تا مطرح شوید . بدون استفاده از روش های تبلیغات و بازاریابی قطعاً مشتریان چندانی نخواهید داشت .

 

روش های تبلیغاتی بسیار زیاد هستند . هر کسب و کاری با توجه به بسترهای ارتباطی که با مشتریانش دارد ، در همان حیطه یک یا چند روش را برای تبلیغات بهینه انتخاب می کند . بهینه بودن تبلیغات یعنی تبلیغ در جایی که مشتری هست . شاید شما از گران ترین نوع تبلیغات استفاده کنید اما وقتی مشتری نباشید چه فایده . شاید هم از ارزان ترین روش تبلیغاتی بتوانید بیشترین مشتری را کسب کنید و به درآمد عالی برسید . چرا ؟ چون مشتری هست .

 

اگر تمایل دارید در مورد انواع روش های تبلیغاتی که می توانید برای رونق تجارت خودتان استفاده کنید ، بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را مطالعه کنید .

 

انواع روش های تبلیغاتی برای جذب مشتری

 

 

تابلو کارواش نئون شیشه ای

 

 

علاوه بر تبلیغات چاپی مثل چاپ بروشور و تراکت جهت کارواش ، تابلوسازی برترین روش تبلیغاتی برای یک کارواش است .

 

تابلو کارواش و انواع متدهای اجرای آن :

 

تابلوسازی برای کارواش :

 

تابلوسازی جهت کارواش می تواند به شیوه های مختلف زیر اجرا و پیاده سازی شود :

 

تابلو چلنیوم کارواش :

 

کارواش های مدرن و مکانیزه برای جذب مشتریان بیشتر ، به زیباسازی مکان کارواش اهمیت زیادی قائل هستند . سعی می کنند نما و تابلوی تبلیغاتی مدرن و به روز انتخاب کنند . یکی از این تابلوهای جذاب و پرطرفدار تابلو چلنیوم است که به شیوه مختلف زیر قابل پیاده سازی می باشد .

 • تابلو چلنیوم طلایی

 • تابلو چلنیوم الماسی

 • تابلو چلنیوم کریستالی
 • تابلو چلنیوم ستاره ای
 • تابلو چلنیوم لترمکس
 • تابلو چلنیوم ساده
 • تابلو چلنیوم دوبل
 • تابلو چلنیوم پانچی
 • تابلو چلنیوم رینگی
 • تابلو چلنیوم تلفیقی

 

تابلو فلکسی کارواش :

 

کارواش های سنتی کارواش هایی هستند که به زیباسازی ظاهر کارواش اهمیت چندانی نمی دهند . با سفارش یک تابلو فلکسی ساده ، تبلیغ می کنند . تابلو فلکسی جزء تابلوهایی که برای کارواش زیاد سفارش داده می شود . چون خیلی سریع و با قیمت ارزان آماده می شود .

 

تابلو فلزی کارواش :

 

فلز یکی از آلیاژهای مقاوم است که در صنایع مختلف از جمله تابلوسازی برای ساخت انواع تابلو فلزی مثل تابلو فلزی آهنی ، تابلو فلزی برنجی ، تابلو فلزی مسی ، تابلو فلزی روی ، تابلو فلزی استیل ، تابلو فلزی برنزی و دیگر تابلوهایی که با استفاده از فلز ساخته می شوند ، مورد استفاده قرار می گیرد .

 

تابلو استیل کارواش :

 

از میان انواع روش های ساخت تابلو فلزی ، تابلو فلزی استیل پرسفارش ترین نوع است . به دلایل زیر :

 • فلز استیل دارای رنگ ثابتی است و به مرور زمان دچار کدری یا تغییر رنگ نمی شود .
 • تابلو استیل در رنگ های متعدد تولید می شود که پرکاربردترین نوع رنگ های آن رنگ طلایی ، نقره ای و مشکی است .
 • تابلو استیل در دو طرح ساده و خش دار قابل اجراست .
 • در برابر شرایط محیطی و ساییدگی مقاوم است .

 

اگر تمایل دارید در مورد تابلو استیل و انواع آن بیشتر بدانید مطلب زیر را بخوانید .

 

تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )

 

تابلو وکیوم کارواش :

 

وکیوم جزء حروفی است که با استفاده از حرارت در داخل قالب از پیش ساخته شده پرس می شود و شکل قالب را به خود می گیرد . شما می توانید هر نوع طرح فانتزی و سه بعدی را توسط وکیوم کردن حروف و اشکال اجرا کنید .

 

 

تابلو کامپوزیت کارواش

 

 

 

تابلو کامپوزیت کارواش :

 

کامپوزیت یک نوع ورق سبک چهار لایه ای است که برای ساخت نما ، تابلوهای تبلیغاتی و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد . تابلو کامپوزیت تابلویی است که زیرساز کار ورق کامپوزیت است و روی این زیرساز انواع حروف برجسته را می توان اجرا کرد .

 

تابلو ال ای دی کارواش :

 

یکی دیگر از تابلوهایی که توسط صنف شستشوی خودرو مورد استفاده واقع می شود ، تابلو ال ای دی است . این تابلو هم در سر درب کارواش و هم در مسافت های دورتر از کارواش نصب می شود و می توانیم بگوییم که یکی برترین روش های ساخت تابلو کارواش به حساب می آید . شما به دو شکل متفاوت تابلو ال ای دی ثابت و تابلو ال ای دی روان  می توانید از این تابلو استفاده کنید .

 

تابلو یونولیتی کارواش :

 

یکی دیگر از تابلوهایی که می توانید برای کارواش و بخش های داخلی آن استفاده کنید که انتظار بالایی از مقاومت یک تابلو نیاز نیست ، تابلو یونولیتی است . این تابلو با استفاده از فوم سفید ساخته می شود و قابلیت رنگ آمیزی دارد .

 

تابلو پولکی کارواش :

 

یکی دیگر از گزینه های مدرن و جذاب برای سفارش تابلو تبلیغاتی ، تابلو پولکی است . از این گزینه بدلیل زیبایی خارق العاده در کارواش های تمام اتومات ، زیاد استفاده می شود . پولکی ها در شکل های مختلف مثل دایره ، لوزی و یا مربع بر روی تایل سوار می شوند و در جای خود می لغزند و جلوه بسیار زیبا و خیره کننده ای را برای تابلوی تبلیغاتی فراهم می کنند .

 

 

تابلو استرابورد کارواش

 

 

تابلو بنری کارواش :

 

تابلو بنری هم مثل تابلو فلکسی جزء دسته پرسفارش ترین تابلو برای کارواش بویژه کارواش های سنتی ، محسوب می شود . شما می توانید طرح لایه باز تابلو بنری کارواش را تهیه کنید و تغییرات مدنظرتان را بر روی طرح اعمال کرده و سفارش چاپ تابلو بنری کارواش را بدهید . طرح تابلو بنری کارواش زیاد است و دست برای انتخاب طرح باز . دستگاه چاپ بنر قادر است هر طرح با هر پیچیدگی را بر روی متریال های مختلف مثل پارچه یا چوب چاپ کند .

 

تابلو پیکسلی کارواش :

 

پیکسل ها نقاط نورانی در تابلو هستند که قادرند بی نهایت رنگ را تولید کنند و یک متن یا تصویر را به نمایش در بیاورند . تابلو پیکسلی تابلویی است که متدهای نوری هم در زمینه و هم در خود حروف برجسته قابل اجراست . افکت های انیمیشنی نوری ویژه به راحتی توسط پیکسل ها قابل نمایش هستند .

 

تابلو ترموود کارواش :

 

ترموود جزء تابلوهایی است که زیرساز چوبی دارد . چوب ترموود در طرح ها و رنگ های مختلف می تواند به شکلی زیبا اجرا شود و یک محیط کلاسیک را برای مکان تجاری به همراه بیاورد . شما می توانید دفتر کارواش را نیز با استفاده از چوب ترموود به صورت کلاسیک طراحی و پیاده سازی کنید .

 

تابلو لاسوگاسی کارواش :

 

تابلو لاسوگاسی نیز جلوه جذابی دارد . شکل متفاوتی از یک تابلوی تبلیغاتی را به نمایش می گذارد . در این روش به جای لامپ های اس ام دی از لامپ های 12 یا 24 ولتی استفاده می شود . می توان هر حرف از حروف برجسته را با یک رنگ خاص به نمایش گذاشت .

 

اگر تمایل دارید در مورد تابلو لاسوگاسی بیشتر بدانید به مطلب زیر مراجعه کنید .

 

تابلو لاسوگاسی

 

تابلو لایت باکس کارواش :

 

تابلو لایت باکس برای یک کارواش بزرگ می تواند کاربردهای زیادی داشته باشد . می تواند به شکل تابلو سر درب کارواش نصب شود . اگر کارواش بزرگی دارید که بخش های زیادی دارد با نصب تابلو کارواش لایت باکس می توانید بخش ها را از هم تفکیک کرده و به مشتریان معرفی کنید تا مشتری دقیقا بداند کجا می رود . تابلو لایت باکس برای کارواش می تواند به شکل آویز یا ایستاده مورد استفاده قرار گیرد .

 

تابلو راهنما برای کارواش :

 

تابلو راهنما برای کارواش های بزرگ گزینه بسیار مناسبی است تا ارباب رجوع بتوانند مکان های مدنظرشان را سریعاً پیدا کنند .

 

استند تبلیغاتی برای کارواش :

 

زمان زیادی برای شستشوی اتومبیل لازم است . بنابراین ممکن است حوصله مشتریان سر برود . شما می توانید مجلات یا هر چیز قابل مطالعه را در داخل استندها قرار دهید تا دسترسی مشتریان ساده تر شود و بتوانند آنها را مطالعه کنند .

 

 

تابلوی تبلیغاتی برای کارواش

 

 

بیلبورد برای کارواش :

 

اگر کارواش بزرگی در مرکز یا حومه شهر دارید که می تواند به مشتریان زیادی خدمات رسانی کند ، لازم است از بیلبورد استفاده کنید . با نصب بیلبورد می توانید در سطح شهر ، خدمات رسانی داشته باشید . بویژه کارواش های تمام اتومات نیاز به استفاده از این روش تبلیغاتی برای رونق تجاری خودشان دارند .

 

استرابورد تبلیغاتی برای کارواش :

 

استرابورد تبلیغاتی نیز شبیه بیلبورد است اما با جثه ای کوچکتر . لمپوست بنر را می توان در گذرگاه ها و کنار جاده ها نصب کرد و مشتریان را ترغیب به دریافت خدمات رسانی نمود .

 

لمپوست بنر برای کارواش :

 

لمپوست ها به صورت دووجهی و چهار وجهی در بلوارها نصب می شوند و گزینه مناسبی برای تبلیغات کارواش هستند . چون دائما در مقابل چشمان رانندگان و سرنشینان است .

 

طرح تابلو کارواش :

 

طرح تابلو کارواش با استفاده از نرم افزارهای طراحی اجرا شده و در کارگاه تابلوسازی ، تابلو منطبق با طرح ساخته می شود . طرح تابلو کارواش با فرمت PSD در سایتها موجود است که می توانید آن طرح ها را خریداری کنید و به چاپ برسانید .

 

ساخت تابلو کارواش :

مرحله اول ) طراحی

مرحله دوم ) برش متریال ها و آماده سازی طرح

مرحله سوم ) مونتاژ حروف

مرحله چهارم ) نصب لامپ های اس ام دی بر روی پی وی سی

مرحله پنجم ) سوار کردن حروف ساخته شده بر روی زیرساز

مرحله ششم ) نصب تابلو در محل و برطرف سازی عیوب احتمالی

 

نکات قابل توجه در هنگام سفارش تابلو کارواش :

 

 1. از متریال های اصلی و باکیفیت استفاده کنید تا تابلوی تبلیغاتی شما ماندگاری بیشتری داشته باشد .
 2. از فونت های ساده اما خوانا استفاده کنید .
 3. استفاده از روش ها و تکنیک های ساخت تابلوهای جدید و تلفیقی می تواند منجر به ساخت یک تابلوی شیک و تاثیرگذار باشد .
 4. تابلو تبلیغاتی کارواش یکی از نیازهای اساسی تبلیغات جهت معرفی نام کارواش است . پس با صرف کمی هزینه زیباترین تابلو را سفارش دهید .