ما در دنیایی در حال زندگی هستیم که ارتباط و تعامل مهمترین عامل جهت پیشرفت و ترقی هر نوع کسب و کار و تجارت است . دنیای کسب و کار دنیایی است که دائماً برای جذب مشتری نیازمند برقراری تعامل است و این تعامل زمانی می تواند ثمربخش باشد که یک شناخت نسبی نسبت به کسانی که در اطراف ما هستند و به عنوان مشتری از خدمات و یا کالاهای ما استفاده می کنند ، داشته باشیم . تبلیغات و بازاریابی یکی از اساسی ترین نیاز هر نوع کسب و کاری است که هسته مرکزی آن مشتری است . درواقع مشتری تا زمانی که نسبت به کسب و کار شما شناخت نداشته باشد قطعاً به سراغ شما نخواهد آمد و زمانی که شما کسب و کار و برند خود را تبلیغ نکنید دیده نمی شوید و تا دیده نشوید نمی توانید به کسب و کار خود رونق دهید .

 

روش های تبلیغات و بازاریابی در ایران و در اقصی نقاط جهان به عنوان یک پل ارتباطی بین شمایی که فروشنده هستید و کسانی که مصرف کننده یا خریدار هستند می باشد . حال ممکن است برخی این باور داشته باشند که تبلیغات و بازاریابی هزینه سربار و اضافی است اما کاملاً تصور اشتباهی دارند زیرا شرکت های موفق در زمینه های متعدد نظیر ماشین ، گوشی ، پوشاک ، خوراک و دیگر اقلام اساسی ، همه موفقیت خود را مدیون تبلیغات دائم و مستمر هستند . در حقیقت تبلیغات همچون بذر و نشاء می ماند که در زمین کشاورزی کاشته می شود و پس از اینکه مدت زمان لازم سپری شد ، شروع به جوانه زدن و رشد و نمو می کند . پس تبلیغات نه تنها یک هزینه سربار نیست بلکه یک پس انداز برای آینده ای نه چندان دور است اما به شرط اینکه این تبلیغات در زمینه مناسب ، به جا و به موقع درج شود .

 

روش های تبلیغات بیشماری در دنیای کسب و کار و تجارت وجود دارد اینکه شما کدام روش را برگزینید نیاز به تفکر و تحقیق دارد . برای بهره مندی از روش مناسبتر لازم است کمی نسبت به اطراف خود با دقت بنگرید ، رفتار رقبای خود را زیر ذره بین قرار دهید ، همواره بازار و فعل و انفعالات آن را مورد بررسی قرار دهید . زمانی که مشتریان برای خرید اجناس به مغازه یا فروشگاه شما رجوع می کنند تنها فعالیت شما نباید صرفاً فروش یک محصول باشد بلکه می بایست با مشتریان خوش برخورد باشید و صحبت کنید و سلایق آنها را جویا شوید و بدانید هر مشتری با هر سن و هر جنسیتی که دارد به دنبال چه نوع کالا یا خدماتی است و زمانی که با مشتریانی مواجه می شوید که نمی توانید با محصولات یا خدمات خود نظر آنها را جلب کنید و آنها را ترغیب به خرید نمایید علت را جویا شوید و مطلع شوید که علت عدم خرید آنها چیست ؟ همواره سعی کنید انتقاد پذیر باشید و اجناس مغازه یا فروشگاه هتان نسبت به رقبا همیشه کامل و جور باشد تا تعداد کمتری از مشتریان را از دست بدهید .

 

تابلو مستانه

 

رمز موفقیت هر نوع کسب و کار و یا تجارت مشتری مداری است هر جا که نیاز مشتری کاملاً برطرف شود ، مشتری همانجاست . نیاز مشتری علاوه بر کالا و یا خدمات می تواند برخورد متناسب ، قیمت متناسب و کیفیت مرغوب کالاها یا خدمات باشد . در واقع روش های تبلیغات و بازاریابی فقط مرحله اولیه جذب مشتری است و زمانی که تبلیغات به درستی و در زمان و مکان مناسب به اجرا درآمد و مشتریان را به سوی مکان کسب شما کشاند مراحل بعدی برخورد مناسب ، قیمت مناسب و کیفیت اجناس است که منجر به خرید مشتری و در صورت جلب توجه ، منجر به وفاداری مشتریان می شود .

 

از جمله روش های تبلیغات و بازاریابی می توان به تبلیغات سنتی ، تبلیغات محیطی و تبلیغات مبتنی بر وب و شبکه های اجتماعی اشاره نمود همچون :

 

آیا روش های تبلیغاتی که در محیط پیرامون اطراف مورد استفاده واقع می شوند را می شناسید ؟

 

اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید .  تبلیغات محیطی

 

 •  تبلیغ در تلویزیون ، رادیو و رسانه ها
 • تبلیغ در اینترنت و سایت های پربازدید
 • تبلیغ در شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات ایمیلی ، موبایلی و تبلیغات چریکی
 • سمپلینگ

 • دیجیتال مارکتینگ
 • تبلیغات چاپی و تابلوسازی

 

انواع تبلیغاتی که در بالا به آنها اشاره شد تبلیغاتی کوتاه مدت هستند که در یک بازه زمانی به اجرا در می آیند . تنها تبلیغی که نامحدود است و با یکبار هزینه می توان سالها از آن استفاده نمود و برند تجاری را در نقطه فروش به نمایش گذاشت تابلوسازی می باشد .

 

برای آشنایی با تابلو سازی و روش های اجرا و پیاده سازی آن مقاله ذیل را مطالعه نمایید .

 

تابلو سازی

 

تابلو سازی به شیوه های متفاوت از جمله تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو وکیوم ، تابلو لایت باکس ، تابلو ال ای دی ، تابلو پیکسلی ، تابلو پولکی ، تابلو بنری ، تابلو لاسوگاسی ، تابلو نئون و دیگر مدل ها ، اجرا و پیاده سازی می شود .

در این مبحث ما می خواهیم در مورد یکی از انواع تابلو چلنیوم با نام تابلو چلنیوم ستاره ای به بحث و گفتگو بپردازیم پس با ما همراه باشید.

 

تابلو چلنیوم نان

 

آیا می دانید تابلو چلنیوم چیست ؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطلب زیر را مطالعه نمایید .

 

تابلو چلنیوم

 

در یک تعریف کلی می توان چنین بیان نمود که تابلو چلنیوم تابلویی درخشان و براق است که با استفاده از رول چلنیوم و پلکسی اجرا و پیاده سازی می شود و تنوع بسیار زیادی نظیر موارد زیر دارد :

 

 

تابلو املاک

 

تعریف تابلو چلنیوم ستاره ای :

تابلو چلنیوم ستاره ای همان پانچ کردن سطح روی حروف در ابعاد کوچک و با تراکم بالاست که این امر سبب می شود زمانی که تابلو در محل نصب شد و لامپ های ال ای دی روشن شدند یک جلوه ستاره مانند براق همچون ستاره های شب به چشم ما انسانها متصاعد شود و جذابیت خارق العاده ای را به عنوان نمای ظاهری به نمایش می گذارد .

 

تابلو چلنیوم ستاره ای چیست ؟

از خانواده تابلو چلنیوم است با این تفاوت که در هنگام ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای ، سوراخ هایی بر روی سطح حروف توسط دستگاه های برش ایجاد می شود که این سوراخ های پانچی سبب شکست نور شده و موجب می شود که جلوه جذاب حاوی اشکالی همچون ستاره های آسمان به نمایش درآید .

 

تابلو چلنیوم پانچی :

نام دیگر تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم پانچی است به دلیل برش های پانچی که بر روی پلکسی ایجاد می شود .

 

چلنیوم پانچ ستاره ای :   

چلنیوم پانچ ستاره ای نوعی از روند اجرا در تابلو چلنیوم است که تابلوساز با استفاده از دستگاه برش لیزری ، برش هایی با فاصله ها و ابعاد مشخص بر روی سطح حروف ایجاد می نماید و به اصطلاح مشبک کاری می کند و در زیر این لایه ، از یک لایه پلکسی گلاس شفاف شیشه ای استفاده می شود تا مانع از نفوذ گرد و غبار و آلاینده های محیطی به داخل حروف شود .

 

پانچ ستاره ای :

دستگاه های پانچ دستگاه های مخصوص سوراخ کاری هستند که در حوزه تابلو سازی مورد استفاده واقع می شوند و قادرند هر نوع ورق با هر ضخامتی را با دقت بالا در اشکال هندسی متفاوت به شکلی منظم و غیر منظم  به طور ردیفی و یا زیگزالی برش دهند . پانچ ستاره ای طوری انجام می پذیرد که با عبور نور از مواضع برش داده شده ، نور به گونه ای دچار شکست می شود که نمای ستاره ای ، در مقابل دیدگان انسان نقش می بندد که هر چقدر تعداد پانچ ها و تراکم آن بیشتر شود تابلو زیباتر و جذابتر می شود .

 

 

تابلو سالن آرایش

 

تابلو مغازه چلنیوم ستاره ای :

 

برای کسب اطلاعات کامل در مورد تابلو مغازه و انواع آن مقاله روبرو را مطالعه نمایید : تابلو مغازه

 

تابلو مغازه یکی از گسترده ترین نوع تابلوها در فضای شهری است که توسط هر نوع مغازه داری مورد استفاده واقع شده و می شود و ما زمانی که از منزل خود خارج می شویم تعداد بیشماری مغازه می بینیم که مغازه داران جهت زیباسازی فضای کسب و کار خود و ایجاد جلوه جذاب و همچینن معرفی برند تجاری ، از تابلو مغازه استفاده می کنند اما یکی از تابلو مغازه جدید و مدرن و درخشانی که در سر در اکثریت مغازه ها به چشم می بینیم تابلو چلنیوم است و تابلو چلنیوم ستاره ای از پرکاربردترین نوع تابلو چلنیوم است که با نمای ستاره ای خود چشمان هر رهگذری را به حیرت درمی آورد .

 

تابلو فروشگاه چلنیوم ستاره ای :

 

فروشگاه ها مکان های بزرگ و پرازدحامی هستند که رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند و با نصب تابلو چلنیوم ستاره ای می توانید نما و جلوه جذابتری را برای فروشگاه مورد نظر خود به ارمغان بیاورید .

 

حروف برجسته چلنیوم ستاره ای :

 

حروف برجسته ستاره ای همچون ستاره های آسمان نقاط ریزی روی سطح حروف چلنیوم هستند که درخشندگی خارق العاده ای را به نمایش می گذارند و هر رهگذری از را به حیرت در می آورند .

 

 

چهره ها

 

نحوه ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای :

 

گام اول :

اندازه گیری طول ، عرض و اتفاع تابلو

 

گام دوم :

طراحی نمای کلی تابلو و حروف برجسته چلنیوم ستاره ای و اعمال تنظیماتی نظیر ضخامت ، سایز و فونت حروف برجسته

 

گام سوم :

پس از عملیات طراحی ، حروف برجسته بر روی پلکسی با استفاده از دستگاه برش لیزری ، برش داده می شود و برای ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای از پلکسی گلاس شیشه ای شفاف استفاده می شود . می توانید برای آشنایی بیشتر با پلکسی و انواع آن مقاله زیر بخوانید :

 

انواع پلکسی

 

گام چهارم :

علاوه بر برش حروف بر روی پلکسی ، برای اینکه نور شکسته شود و نمای ستاره ای به نمایش دربیاید در این مرحله تابلوساز ترفندی بکار می گیرد و با پانچ نمودن یا سوراخ کردن سطح حروف در ابعاد و اندازه های کوچک و با تراکم بالا ، سبب شکست نور پس از روشنایی تابلو چلنیوم ستاره ای می شود.

 

گام ششم :

نوبت لبه چسبانی و ایجاد قوس و شیار حروف برجسته است .

 

گام هفتم :

زمان نورپردازی فرا می رسد که با استفاده از لامپ های ال ای دی یا اس ام دی انجام می پذیرد این لامپ ها به صورت نواری و یا خطی بر روی تابلو اعمال می شوند .

 

گام هشتم :

استفاده از زیرساز مناسب . معمولاً از ورق پی وی سی برای ساخت زیرساز استفاده می شود مگر اینکه مشتری متریال دیگری را سفارش دهد که این متریال می تواند شامل موارد زیر باشد .

 

 • ورق کامپوزیت
 • چوب ترموود
 • شیشه
 • سنگ

 

استفاده از ورق کامپوزیت موجب می شود شما با یک تیر دو نشان بزنید هم جذابیت و براقیت تابلو چلنیوم ستاره ای را داشته باشید و هم جلوه و نمای تابلو کامپوزیت

 

آیا می دانید تابلو کامپوزیت چیست ؟

 

با مطالعه مقاله زیر هر نوع اطلاعاتی که بخواهید می توانید در مورد تابلو کامپوزیت کسب کنید

 

تابلو کامپوزیت

 

استفاده از متریال ترموود نیز سبب می شود هم جذابیت تابلو ترموود را داشته باشید و هم درخشندگی چلنیوم را .

 

تابلو ترموود

 

گام نهم :

پس از اینکه حروف بر روی زیرساز مورد سفارش مشتریان سوار شد کار ساخت تابلو به اتمام می رسد مرحله نهایی یعنی نصب تابلو انجام می پذیرد .

 

گام دهم :

نصب تابلو چلنیوم ستاره ای  می باشد که در محل مدنظر انجام می پذیرد .

 

گام یازدهم :

گارانتی تابلو چلنیوم ستاره ای و خدمات پس از فروش

 

تابلو چلنیوم ستاره ای

 

نصب تابلو چلنیوم ستاره ای :

 

نصب تابلو اگر در ارتفاع باشد نیاز به نصب داربست دارد در صورتی که ارتفاع تابلو نزدیک به زمین باشد نصب آن بدون نصب داربست انجام می پذیرد به همین دلیل نصب در ارتفاع قیمت تابلو را بالاتر می برد .

 

گارانتی تابلو چلنیوم ستاره ای :

 

گارانتی تابلو می تواند شامل لامپ های اس ام دی ، ورق  کامپوزیت ، ورق پی وی سی ، دستگاه خنک کننده و یا تایمر باشد که همه اینها بستگی به شرکت تولید کننده این متریال ها دارد .

 

قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای :

 

بدلیل اینکه پانچ پلکسی نسبت به پانچ ورق های استیل و فلز نیاز به هزینه کمتری دا رند که این هزینه در ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای 3 یا 4 برابر نسبت به پانچ ورق های فلز و استیل کمتر است علاوه بر آن جذابیتی چند برابر نسبت به تابلو استیل و یا تابلو فلزی دارد بنابراین طرفداران بیشتری را معطوف به خود کرده است .

 

 

مواد و مصالح ذیل می توانند در تعیین قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای دخیل باشند :

 • طول و عرض حروف برجسته ستاره ای یا همان متر محیط
 • ارتفاع تابلو از زمین
 • نوع لامپ های اس ام دی و برند تولید کننده
 • نوع ورق کاربردی در زیرساز
 • نوع رول چلنیوم و برند تولید کننده
 • منبع تغذیه
 • دستگاه خنک کننده
 • تایمر
 • و دیگر متریال ها

 

نکات مثبت تابلو چلنیوم ستاره ای :

 

 • هر چقدر میزان تراکم پانچ بیشتر باشد زیبایی کار دوچندان می شود
 • هر چقدر ابعاد تابلو بزرگتر باشد طبیعتاً تعداد پانچ روی ورق نیز افزایش پیدا می کند و بیشتر جلب توجه می نماید .
 • در هنگام پانچ می بایست به قطر پانچ ، تراکم پانچ و قطر لبه های پانچ توجه نمود و در حد استاندارد سوراخ ها را تعبیه کرد که جلوه کار زیرسوال نرود زیرا اگر سوراخ ها کوچک باشند نمی توانند آن طور که باید نور را منتشر نمایند و اگر بیش از حد بزرگتر باشند سبب نمایان شدن لامپ های اس ام دی و زیرکار می شوند .

 

انواع تابلو چلنیوم ستاره ای :

 

تابلو چلنیوم ستاره ای نور اندریک :

در این روش علاوه بر اینکه رویه حروف برش داده می شود تا نمای ستاره ای جلوه دار باشد تابلوساز با ایجاد فاصله ای یک سانتی متری بین حروف و زمینه تابلو ، در آن فاصله نیز ، لامپ های ال ای دی را جاسازی می نماید که علاوه بر روی حروف نور به قسمت زمینه تابلو نیز تابیده می شود و جذابیت تابلو بیشتر می شود .

 

حروف ستاره ای

 

تابلو چلنیوم ستاره ای لانه زنبوری :

در این روش نوع برش ها به شکل مشبک و خانه های لانه زنبور برش داده می شوند .

 

تابلو چلنیوم ستاره ای اکلیلی :

برای زیباتر شدن تابلو و بنا به سفارش مشتریان ، گاهاً دانه های ریز اکلیل در داخل حروف پاشیده می شود و تابلو علاوه بر نمای ستاره ای درخشندگی اکلیلی را نیز به رخ می کشد .

 

تابلو چلنیوم ستاره ای با لبه های رینگی :

در این روش رویه حروف با استفاده از پلکسی گلاس برش داده می شود اما برای قسمت لبه ها می توان علاوه بر چلنیوم از فلز یا استیل نیز بهره برد و لبه ها را به شکل رینگ برش داد .

 

تابلو چلنیوم ستاره ای پانچی :

برای ساخت تابلو ستاره ای پانچ ، لبه های حروف نیز با استفاده دستگاه پانچ برش داده می شود که می توان لبه ها را با استفاده از استیل یا فلز و یا خود چلنیوم ساخت که به این مدل چلنیوم لبه پانچ نیز می گویند .

 

تابلو چلنیوم ستاره ای کامپوزیت :

در ساخت تابلو چلنیوم کامپوزیتی از ورق کامپوزیت به جای زیرساز پی وی سی استفاده می شود .

 

تابلو چلنیوم ستاره ای چوبی :

تابلو چلنیوم ستاره ای ترموود نوعی تابلوست که در زیرساز آن از نوعی چوب به نام چوب ترموود استفاده می کنند و جلوه کلاسیکی را برای تابلو فراهم می سازند .

 

 

تابلو چلنیوم ستاره ای در چه مکان هایی قابل اجرا است ؟

می توان در هر مکانی به عنوان تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی مورد استفاده قرار داد به خصوص در مکان هایی که تابلو ابعاد بزرگتری دارد جلوه بصری تابلو دو چندان می شود و زیباتر به نظر می رسد . تابلو چلنیوم ستاره ای بیشتر برای مکان های مورد استفاده قرار می گیرد که در گذرگاه های اصلی و مغازه های کنار جاده  قرار دارند .

 

مزایای تابلو چلنیوم ستاره ای :

 • جلوه بصری درخشان و جذاب
 • مقاوم و ماندگار
 • قیمت مناسب
 • اگر در ابعاد بزرگتر اجرا و پیاده سازی شود بر جذابیت آن افزوده می شود.
 • تنوع در اجرا
 • تنوع رنگ