راهنمای مطالعه

 1. تابلو چلنیوم ستاره ای
 2. تابلو چلنیوم ستاره ای چیست؟
 3. تابلو چلنیوم پانچی
 4. چلنیوم پانچ ستاره ای
  1. پانچ ستاره ای
 5. تابلو مغازه چلنیوم ستاره ای
 6. تابلو فروشگاه چلنیوم ستاره ای
 7. حروف برجسته چلنیوم ستاره ای
 8. نحوه ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای
 9. نصب تابلو چلنیوم ستاره ای
 10.  گارانتی تابلو چلنیوم ستاره ای
 11.  قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای
 12. نکات مثبت تابلو چلنیوم ستاره ای
 13.  انواع تابلو چلنیوم ستاره ای
  1. تابلو چلنیوم ستاره ای نور اندریک
  2. تابلو چلنیوم ستاره ای لانه زنبوری
  3. تابلو چلنیوم ستاره ای اکلیلی
  4. تابلو چلنیوم ستاره ای با لبه های رینگی
  5. تابلو چلنیوم ستاره ای پانچی
  6. تابلو چلنیوم ستاره ای کامپوزیت
  7. تابلو چلنیوم ستاره ای چوبی
 14. مزایای تابلو چلنیوم ستاره ای
 15. سوالات متداول
  1. تابلو چلنیوم ستاره ای در چه مکان هایی قابل اجرا است؟
  2. تابلو چلنیوم ستاره ای زیباتر است یا تابلو چلنیوم الماسی؟
  3. آیا تابلو چلنیوم ستاره ای ترکیبی برای انتخاب مناسب است؟
  4. پرسفارش ترین تابلو چلنیوم ستاره ای برای چه صنفی است؟
  5. آیا تابلو چلنیوم ستاره ای شرکتی زیاد سفارش دارد؟

ما در دنیایی در حال زندگی هستیم که ارتباط و تعامل مهمترین عامل جهت پیشرفت و ترقی هر نوع کسب و کار و تجارت است.

دنیای کسب و کار دنیایی است که دائماً برای جذب مشتری نیازمند برقراری تعامل است و این تعامل زمانی می تواند ثمربخش باشد که یک شناخت نسبی به کسانی که در اطراف ما هستند و به عنوان مشتری از خدمات و یا کالاهای ما استفاده می کنند، داشته باشیم.

تبلیغات و بازاریابی یکی از اساسی ترین نیاز هر نوع کسب و کاری است که هسته مرکزی آن مشتری است . درواقع مشتری تا زمانی که نسبت به کسب و کار شما شناخت نداشته باشد قطعاً به سراغ شما نخواهد آمد و زمانی که شما کسب و کار و برند خود را تبلیغ نکنید دیده نمی شوید و تا دیده نشوید نمی توانید به کسب و کار خود رونق دهید.

روش های تبلیغات و بازاریابی در ایران و در اقصی نقاط جهان به عنوان یک پل ارتباطی بین شمایی که فروشنده هستید و کسانی که مصرف کننده یا خریدار هستند، می باشد.

حال ممکن است برخی این باور را داشته باشند که تبلیغات و بازاریابی هزینه سربار و اضافی است اما کاملاً تصور اشتباهی دارند زیرا شرکت های موفق در زمینه های متعدد نظیر ماشین، گوشی، پوشاک، خوراک و دیگر اقلام اساسی، همه موفقیت خود را مدیون تبلیغات دائم و مستمر هستند.

در حقیقت تبلیغات همچون بذر و نشاء می ماند که در زمین کشاورزی کاشته می شود و پس از اینکه مدت زمان لازم سپری شد، شروع به جوانه زدن و رشد و نمو می کند.

پس تبلیغات نه تنها یک هزینه سربار نیست بلکه یک پس انداز برای آینده ای نه چندان دور است اما به شرط اینکه این تبلیغات در زمینه مناسب، به جا و به موقع درج شود.

روش های تبلیغات بیشماری در دنیای کسب و کار و تجارت وجود دارد اینکه شما کدام روش را برگزینید نیاز به تفکر و تحقیق دارد.

برای بهره مندی از روش مناسبتر لازم است کمی نسبت به اطراف خود با دقت بنگرید، رفتار رقبای خود را زیر ذره بین قرار دهید و همواره بازار و فعل و انفعالات آن را مورد بررسی قرار دهید.

زمانی که مشتریان برای خرید اجناس به مغازه یا فروشگاه شما رجوع می کنند تنها فعالیت شما نباید صرفاً فروش یک محصول باشد بلکه می بایست با مشتریان خوش برخورد باشید و صحبت کنید و سلایق آنها را جویا شوید و بدانید هر مشتری با هر سن و هر جنسیتی که دارد به دنبال چه نوع کالا یا خدماتی است.

زمانی که با مشتریانی مواجه می شوید که نمی توانید با محصولات یا خدمات خود نظر آنها را جلب کنید و آنها را ترغیب به خرید نمایید علت را جویا شوید و مطلع شوید که علت عدم خرید آنها چیست؟

همواره سعی کنید انتقاد پذیر باشید و اجناس مغازه یا فروشگاه هتان نسبت به رقبا همیشه کامل و جور باشد تا تعداد کمتری از مشتریان را از دست بدهید.

از جمله روش های تبلیغات و بازاریابی می توان به تبلیغات سنتی، تبلیغات محیطی و تبلیغات مبتنی بر وب و شبکه های اجتماعی اشاره نمود.

آیا روش های تبلیغاتی که در محیط پیرامون مورد استفاده واقع می شوند را می شناسید؟

 روش های مختلفی از تبلیغات به شرح زیر وجود دارند

 • تبلیغ در تلویزیون ، رادیو و رسانه ها
 • تبلیغ در اینترنت و سایت های پربازدید
 • تبلیغ در شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات ایمیلی، موبایلی و تبلیغات چریکی
 • سمپلینگ
 • دیجیتال مارکتینگ
 • تبلیغات چاپی و تابلوسازی

انواع تبلیغاتی که به آنها اشاره شد، تبلیغاتی کوتاه مدت هستند که در یک بازه زمانی به اجرا در می آیند . تنها تبلیغی که نامحدود است و با یکبار هزینه می توان سالها از آن استفاده نمود و برند تجاری را در نقطه فروش به نمایش گذاشت، تابلوسازی می باشد.

تابلو سازی به شیوه های متفاوت از جمله تابلو چلنیوم، تابلو استیل، تابلو وکیوم، تابلو لایت باکس، تابلو ال ای دی، تابلو پیکسلی، تابلو پولکی، تابلو بنری، تابلو لاسوگاسی، تابلو نئون و دیگر مدل ها، اجرا و پیاده سازی می شود.

در این مبحث ما می خواهیم در مورد یکی از انواع تابلو چلنیوم با نام تابلو چلنیوم ستاره ای به بحث و گفتگو بپردازیم پس با ما همراه باشید.

تابلو چلنیوم ستاره ای

تابلو چلنیوم ستاره ای همان پانچ کردن سطح روی حروف در ابعاد کوچک و با تراکم بالاست که این امر سبب می شود زمانی که تابلو در محل نصب شد و لامپ های اس ام دی روشن شدند یک جلوه ستاره مانند براق همچون ستاره های شب به چشم ما انسانها متصاعد شود و جذابیت خارق العاده ای را به عنوان نمای ظاهری به نمایش می گذارد.

تابلو چلنیوم ستاره ای چیست؟

از خانواده تابلو چلنیوم است با این تفاوت که در هنگام ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای، سوراخ هایی بر روی سطح حروف توسط دستگاه های برش ایجاد می شود که این سوراخ های پانچی سبب شکست نور شده و موجب می شود که جلوه ای جذاب همچون ستاره های آسمان به نمایش درآید.

 

تابلو چلنیوم پانچی

نام دیگر تابلو چلنیوم ستاره ای، تابلو چلنیوم پانچی است به دلیل برش های پانچی که بر روی پلکسی ایجاد می شود.

چلنیوم پانچ ستاره ای

چلنیوم پانچ ستاره ای نوعی از روند اجرا در تابلو چلنیوم است که تابلوساز با استفاده از دستگاه برش لیزری، برش هایی با فاصله ها و ابعاد مشخص بر روی سطح حروف ایجاد می نماید و به اصطلاح مشبک کاری می کند و در زیر این لایه، از یک لایه پلکسی گلاس شفاف شیشه ای استفاده می شود تا مانع از نفوذ گرد و غبار و آلاینده های محیطی به داخل حروف شود.

پانچ ستاره ای

دستگاه های پانچ دستگاه های مخصوص سوراخ کاری هستند که در حوزه تابلو سازی مورد استفاده واقع می شوند و قادرند هر نوع ورق با هر ضخامتی را با دقت بالا در اشکال هندسی متفاوت به شکلی منظم و غیر منظم و به طور ردیفی و یا زیگزالی برش دهند.

پانچ ستاره ای طوری انجام می پذیرد که با عبور نور از مواضع برش داده شده، نور به گونه ای دچار شکست می شود که نمای ستاره ای، در مقابل دیدگان انسان نقش می بندد و هر چقدر تعداد پانچ ها و تراکم آن بیشتر شود تابلو زیباتر و جذابتر می شود.

تابلو چلنیوم ستاره ای لبه پانچی املاک
تابلو چلنیوم ستاره ای لبه پانچی املاک

 

تابلو مغازه چلنیوم ستاره ای

یکی از گسترده ترین نوع تابلوها در فضای شهری تابلو مغازه است که توسط هر نوع مغازه داری مورد استفاده واقع شده و می شود.

زمانی که از منزل خود خارج می شویم تعداد بیشماری مغازه می بینیم که مغازه داران جهت زیباسازی فضای کسب و کار خود و ایجاد جلوه جذاب و همچینن معرفی برند تجاری، از تابلو مغازه استفاده می کنند.

یکی از تابلو مغازه جدید و مدرن و درخشانی که در سر در اکثریت مغازه ها به چشم می بینیم، تابلو چلنیوم است و تابلو چلنیوم ستاره ای از پرکاربردترین نوع تابلو چلنیوم است که با نمای ستاره ای خود چشمان هر رهگذری را به حیرت درمی آورد.

 

تابلو فروشگاه چلنیوم ستاره ای

فروشگاه ها مکان های بزرگ و پرازدحامی هستند که رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند و با نصب تابلو چلنیوم ستاره ای می توانید نما و جلوه جذابتری را برای فروشگاه مورد نظر خود به ارمغان بیاورید.

حروف برجسته چلنیوم ستاره ای

حروف برجسته ستاره ای همچون ستاره های آسمان نقاط ریزی روی سطح حروف چلنیوم هستند که درخشندگی خارق العاده ای را به نمایش می گذارند.

تابلو چلنیوم دوبل با لبه های ستاره ای
تابلو چلنیوم دوبل با لبه های ستاره ای

 

نحوه ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای

گام اول

اندازه گیری طول، عرض و ارتفاع تابلو

گام دوم

طراحی نمای کلی تابلو و حروف برجسته چلنیوم ستاره ای و اعمال تنظیماتی نظیر ضخامت، سایز و فونت حروف برجسته

گام سوم

پس از عملیات طراحی، حروف برجسته بر روی پلکسی با استفاده از دستگاه برش لیزری، برش داده می شود و برای ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای از پلکسی گلاس شیشه ای شفاف استفاده می شود . می توانید برای آشنایی بیشتر با پلکسی و انواع آن مقاله انواع پلکسی بخوانید.

گام چهارم

علاوه بر برش حروف بر روی پلکسی، برای اینکه نور شکسته شود و نمای ستاره ای به نمایش دربیاید، در این مرحله تابلوساز ترفندی بکار می گیرد و با پانچ نمودن یا سوراخ کردن سطح حروف در ابعاد و اندازه های کوچک و با تراکم بالا، سبب شکست نور پس از روشنایی تابلو چلنیوم ستاره ای می شود.

گام ششم

نوبت لبه چسبانی و ایجاد قوس و شیار حروف برجسته است.

گام هفتم

زمان نورپردازی فرا می رسد که با استفاده از لامپ های ال ای دی یا اس ام دی انجام می پذیرد این لامپ ها به صورت نواری و یا خطی بر روی تابلو اعمال می شوند.

گام هشتم

استفاده از زیرساز مناسب . معمولاً از ورق پی وی سی برای ساخت زیرساز استفاده می شود مگر اینکه مشتری متریال دیگری را سفارش دهد که این متریال می تواند شامل موارد زیر باشد.

 •  ورق کامپوزیت
 • چوب ترموود
 • شیشه
 • سنگ

استفاده از ورق کامپوزیت موجب می شود شما با یک تیر دو نشان بزنید هم جذابیت و براقیت تابلو چلنیوم ستاره ای را داشته باشید و هم جلوه و نمای تابلو کامپوزیت.

استفاده از متریال ترموود نیز سبب می شود هم جذابیت تابلو ترموود را داشته باشید و هم درخشندگی چلنیوم.

گام نهم

پس از اینکه حروف بر روی زیرساز مورد سفارش مشتریان سوار شد کار ساخت تابلو به اتمام می رسد مرحله نهایی یعنی نصب تابلو انجام می پذیرد.

گام دهم

نصب تابلو چلنیوم ستاره ای  می باشد که در محل مدنظر انجام می پذیرد .

گام یازدهم

گارانتی تابلو چلنیوم ستاره ای و خدمات پس از فروش

نصب تابلو چلنیوم ستاره ای

نصب تابلو اگر در ارتفاع باشد نیاز به نصب داربست دارد در صورتی که ارتفاع تابلو نزدیک به زمین باشد نصب آن بدون نصب داربست انجام می پذیرد به همین دلیل نصب در ارتفاع قیمت تابلو را بالاتر می برد.

 گارانتی تابلو چلنیوم ستاره ای

گارانتی تابلو می تواند شامل لامپ های اس ام دی، ورق  کامپوزیت، ورق پی وی سی، دستگاه خنک کننده و یا تایمر باشد که همه اینها بستگی به شرکت تولید کننده این متریال ها دارد.

تابلو چلنیوم ستاره ای لبه رینگی
تابلو چلنیوم ستاره ای لبه رینگی

 

 قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای

پانچ پلکسی نسبت به پانچ ورق های استیل و فلز نیاز به هزینه کمتری دارند . این هزینه در ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای 3 یا 4 برابر نسبت به پانچ ورق های فلز و استیل کمتر است و علاوه بر آن جذابیتی چند برابر نسبت به تابلو استیل و یا تابلو فلزی دارد بنابراین طرفداران بیشتری را معطوف به خود کرده است.

مواد و مصالح زیر می توانند در تعیین قیمت تابلو چلنیوم ستاره ای دخیل باشند:

 • طول و عرض حروف برجسته ستاره ای یا همان متر محیط
 • ارتفاع تابلو از زمین
 • نوع لامپ های اس ام دی و برند تولید کننده
 • نوع ورق کاربردی در زیرساز
 • نوع رول چلنیوم و برند تولید کننده
 • منبع تغذیه
 • دستگاه خنک کننده
 • تایمر

نکات مثبت تابلو چلنیوم ستاره ای

 • هر چقدر میزان تراکم پانچ بیشتر باشد، زیبایی کار دوچندان می شود.
 • هر چقدر ابعاد تابلو بزرگتر باشد طبیعتاً تعداد پانچ روی ورق نیز افزایش پیدا می کند و بیشتر جلب توجه می نماید.
 • در هنگام پانچ می بایست به قطر پانچ، تراکم پانچ و قطر لبه های پانچ توجه نمود و در حد استاندارد سوراخ ها را تعبیه کرد که جلوه کار زیرسوال نرود. زیرا اگر سوراخ ها کوچک باشند نمی توانند آن طور که باید نور را منتشر نمایند و اگر بیش از حد بزرگتر باشند سبب نمایان شدن لامپ های اس ام دی و زیرکار می شوند.
تابلو چلنیوم ستاره ای با لبه های استیل
تابلو چلنیوم ستاره ای با لبه های استیل

 

 انواع تابلو چلنیوم ستاره ای

تابلو چلنیوم ستاره ای به چند روش متفاوت قابل اجرا است.

تابلو چلنیوم ستاره ای نور اندریک

در این روش علاوه بر اینکه رویه ی حروف برش داده می شود تا نمای ستاره ای جلوه دار باشد، تابلوساز با ایجاد فاصله ای یک سانتی متری بین حروف و زمینه تابلو، در آن فاصله نیز لامپ های اس ام دی را جاسازی می نماید که علاوه بر روی حروف نور به قسمت زمینه تابلو نیز تابیده می شود و تابلو نمای جذابتری پیدا می کند.

تابلو چلنیوم ستاره ای لانه زنبوری

در این روش نوع برش ها به شکل مشبک و خانه های لانه زنبور است.

تابلو چلنیوم ستاره ای اکلیلی

برای زیباتر شدن تابلو و بنا به سفارش مشتریان، گاهاً دانه های ریز اکلیل در داخل حروف پاشیده می شود و تابلو علاوه بر نمای ستاره ای درخشندگی اکلیلی را نیز به رخ می کشد.

تابلو چلنیوم ستاره ای با لبه های رینگی

در این روش رویه حروف با استفاده از پلکسی گلاس برش داده می شود اما برای قسمت لبه ها می توان علاوه بر چلنیوم از فلز یا استیل نیز استفاده کرد و لبه ها را به شکل رینگ برش داد.

تابلو چلنیوم ستاره ای شیک لبه رینگی
تابلو چلنیوم ستاره ای شیک لبه رینگی

 

تابلو چلنیوم ستاره ای پانچی

برای ساخت تابلو ستاره ای پانچ، لبه های حروف نیز با استفاده دستگاه پانچ برش داده می شود که می توان لبه ها را با استفاده از استیل یا فلز و یا خود چلنیوم ساخت که به این مدل چلنیوم لبه پانچ نیز می گویند.

تابلو چلنیوم ستاره ای کامپوزیت

در ساخت تابلو چلنیوم کامپوزیتی از ورق کامپوزیت به جای زیرساز پی وی سی استفاده می شود.

تابلو چلنیوم ستاره ای چوبی

تابلو چلنیوم ستاره ای ترموود نوعی تابلو است که در زیرساز آن از نوعی چوب به نام چوب ترموود استفاده می کنند و جلوه کلاسیکی را برای تابلو فراهم می سازند.

مزایای تابلو چلنیوم ستاره ای

 • جلوه بصری درخشان و جذاب
 • مقاوم و ماندگار
 • قیمت مناسب
 • اگر در ابعاد بزرگتر اجرا و پیاده سازی شود بر جذابیت آن افزوده می شود.
 • تنوع در اجرا
 • تنوع رنگ
تابلو چلنیوم ستاره ای با نمای جذاب
تابلو چلنیوم ستاره ای با نمای جذاب

 

سوالات متداول

تابلو چلنیوم ستاره ای در چه مکان هایی قابل اجرا است؟

می توان در هر مکانی به عنوان تابلو مغازه، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی مورد استفاده قرار داد به خصوص در مکان هایی که تابلو ابعاد بزرگتری دارد، جلوه بصری تابلو دو چندان می شود و زیباتر به نظر می رسد.

تابلو چلنیوم ستاره ای بیشتر برای مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که در گذرگاه های اصلی و مغازه های کنار جاده  قرار دارند و مرکز خرید هستند.

تابلو چلنیوم ستاره ای زیباتر است یا تابلو چلنیوم الماسی؟

اسم ها متفاوت است اما تکنیک ساخت یکی است و ظاهر تفاوت اندکی دارد.

آیا تابلو چلنیوم ستاره ای ترکیبی برای انتخاب مناسب است؟

تابلو چلنیوم ستاره ای ترکیبی بسیار زیباتر از تابلو چلنیوم با حروف ستاره ای است چرا که می توان در آن واحد زیبایی چند تابلو را به نمایش گذاشت.

در ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای ترکیبی می توان زمینه تابلو را با ترموود یا کامپوزیت و مشخصات ارتباطی را با لایت باکس سفارش داد.

پرسفارش ترین تابلو چلنیوم ستاره ای برای چه صنفی است؟

صنف طلافروشان و صنف پوشاک بیشترین آمار سفارش تابلو چلنیوم ستاره ای را به خود اختصاص داده اند.

آیا تابلو چلنیوم ستاره ای شرکتی زیاد سفارش دارد؟

بدلیل اینکه شرکت ها در هنگام سفارش تابلو دنبال تابلویی ساده و ارزان قیمت هستند، معمولاً تابلو چلنیوم ستاره ای را انتخاب نمی کنند و بیشتر تابلو چلنیوم ساده ترجیح داده می شود.