تابلو پانچی :

تابلو پانچی تابلویی است که رویه و لبه های حروف برجسته توسط دستگاه مخصوص پانچ در اندازه ها و ردیف های مشخص به شکل ردیفی و یا زیگزالی سوراخ می شوند و با جای دادن لامپ های اس ام دی در پشت حروف ، نور جذابی از قسمت های پانچ شده به چشم ها تابیده شده و جلوه بصری جذابی را برای تابلو تبلیغاتی شما فراهم می کند .

 

 

تابلو پانچی حیدری

 

 

حروف برجسته پانچی :

با ورود دستگاه های ساخت حروف برجسته تحولی نوین در دنیای ساخت تابلوهای تبلیغاتی به روش مدرن و با سبک های متعدد آغاز شد . ساخت تابلوهایی با خلاقیت ها و نوآوری های جدید سبب می شود که تبلیغات موثرتری داشته باشیم و بتوانیم به اهداف تبلیغ که دسترسی به مشتری بیشتر است نزدیکتر شویم .  از انواع حروف برجسته که به روش لبه پانچ پیاده سازی می شوند می توان به حروف چلنیوم ، استیل و نئون اشاره کرد که هر کدام طبق متدها و روش های مختص به خود قابل ساخت و پیاده سازی هستند . در ادامه به بررسی هر یک از انوع تابلو هایی که می توان به صورت پانچی ایجاد و به عنوان تابلو مغازه و یا تابلو فروشگاه در سر درب نصب کرد اشاره خواهیم کرد .

 تابلوساز با بهره گیری از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های متعدد حروف ساز و با استفاده از حروف ترکیبی و بهره گیری از اجناس متعدد نظیر شیشه ، پلکسی ، استیل و چلنیوم اقدام به تولید حروف های برجسته ای می نماید که با عبور نور از آنها نما و جذابیت خارق العاده ای را برای تابلوهای تبلیغاتی فراهم می کند .

پانچ حروف سبب ایجاد ظاهر لوکس و جلوه ای زیبا در تابلوی تبلیغاتی می شود و پرتاب نور از قسمت های پانچ شده و اصابت آن با چشم به شکل  چشمک زن طوری نمایان می شود که گویی نورها در حال حرکت هستند . دستگاه های پانچ توانایی پانچ هر نوع ورق با ضخامت های متعدد و با دقت 0/01 میلیمتر را دارند و می توانند هر نوع شکل هندسی منظم و غیرمنظم را در فاصله ها و قطرهای متفاوت به صورت ردیفی و زیگزالی پانچ نمایند . این دستگاه ها قادرند علاوه بر پانچ حروف عملیات برجسته کاری را در انواع شکل ها و فرم های مدنظر بر روی حروف پیاده کنند .

 

 

تابلو پانچی لایت باکس

 

قیمت تابلو پانچی :

قیمت تابلو پانچی بر اساس نوع تابلو پانچ شده و متریال های بکار رفته در ساخت تابلو تعیین می شود . حروف مدنظر مشتری توسط نرم افزارها طراحی شده و براساس متر محیط ، مصالح و ابزارهای کاربردی و تکنیک های ساخت محاسبه می شود . قیمت تابلو چلنیوم پانچی نسبت به تابلو چلنیوم ساده هزینه بالاتری را می طلبد .

 

برای آشنایی با نحوه محاسبه قیمت تابلو چلنیوم مقاله زیر را بخوانید .

 

قیمت تابلو چلنیوم

 

جنس پانچی :

 

 حروف برجسته پانچی قابل پیاده سازی بر روی انواع تابلوها همچون موارد ذیل می باشد :

تابلو چلنیوم

تابلو استیل

تابلو نئون پلاستیک

تابلو فلزی

 

جنس تابلوهای پانچ شده می تواند از چلنیوم ، استیل ، فلز و پلکسی گلاس باشد ،  لبه های کار پانچ شده را  به اصطلاح لبه پانچ یا لبه ساید می گویند .

 

برای آشنایی با پلکسی گلاس و انواع آن مقاله ذیل را مطالعه کنید.

 

انواع پلکسی

 

نحوه نورپردازی حروف پانچی :

 

برای نورپردازی حروف از بلوک های اس ام دی بهره می برند که نوع چیدمان لامپ های SMD در نحوه نورپردازی بسیار اهمیت دارد . در هنگام ساخت تابلوهای پانچی سه نکته حائز اهمیت است :

1) قطر پانچ : در نظر گرفتن قطر مناسب برای حروف نقشی اساسی در میزان زیبا جلوه نمودن تابلو دارد چرا که اگر پانچ ها دارای قطر خیلی کمی باشند جلوه زیبایی برای تابلوی تبلیغاتی شما به ارمغان نمی آورند و اگر قطر آنها زیاد باشد سبب دیده شدن بلوک های اس ام دی و زیرسازی کار می شود .

2) تراکم پانچ : تراکم حروف پانچ با در نظر گرفتن سایز حروف و ارتفاع نصب صورت می گیرد ، اگر تراکم کم باشد حالت مشبک بودن حروف برجسته و نوع شکل هندسی حروف یا حالت برق زدن و چشمک زدن حروف زیر سوال می رود و به عبارتی اصلا نمایان نمی شود و اگر تراکم زیاد باشد حروف بدون ورق پلاستیک روی سطح کار به نظر می رسد .

3) قطر لبه پانچ : برای قطر لبه پانچ نیز می بایست اندازه متعادلی در نظر گرفت زیرا اگر قطر لبه ها بیش از اندازه باریک شود لامپ های اس ام دی از قسمت های پانچ شده نمایان می شوند.

 

روش های اجرای پانچ بر روی حروف برجسته :

 

به طور کل پانچ به دو روش قابل اجراست :

 

  1. پانچ بر روی رویه حروف برجسته
  2. پانچ بر روی لبه های حروف برجسته

 

حروف برجسته لبه پانچی

 

 

انواع تابلو پانچی :

 

تابلو چلنیوم پانچ الماسی :

 

در ساخت این نوع تابلوی تبلیغاتی زیبا ابتدا حروف برجسته مدنظر را توسط نرم افزارها طراحی می کنیم ، پس از مرحله طراحی ، حروف توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی برش داده می شود ، در این مرحله تابلوساز بر اساس نوع تابلو تبلیغاتی مدنظر مشتری ، اشکال هندسی را که می تواند به صورت دایره ، ستاره  و ... باشد به صورت ریز و منظم بر روی پلکسی برش می دهد و لبه کار چلنیوم نیز پانچ خورده و سپس با استفاده از دستگاه خم می خورد ، برای زیرساز کار هم از ورق های پی وی سی استفاده می شود سپس اس ام دی ها در فواصل تعیین شده قرار می گیرند  و تابلو برای نصب آماده می شود.

 

 

تابلو پانچی الماسی

 

 

تابلو چلنیوم کریستالی لبه پانچ :

 

تابلو چلنیوم کریستال طوری ساخته می شود که کلیه حروف چلنیوم بکار رفته در آن دارای لبه هایی از جنس آلومینیوم هستند و خاصیت سبکی ، ضد زنگ ، شکل پذیری و دوام آلومینیوم سبب شده است که این محصول به یکی از آلیاژهای کاربردی ویژه در صنعت تابلو سازی تبدیل شود . حال تفاوتی که تابلو چلنیوم کریستال با تابلو چلنیوم معمولی دارد این است که برای ساخت رویه حروف از ورق پلکسی تخت استفاده نمی شود بلکه از قطعات کوچک بلوری شکل که جنس آنها از نوع آکرولیک است ، استفاده می کنند و دانه های کریستال روی ورق پلکسی شفاف پاچیده شده و توسط چسب های مخصوص چسبانده می شود و زمانی که نور به این قطعات کوچک بلوری اصابت می کند شکسته شده و در زوایای مختلف پخش می شود و دانه هایی شبیه کریستال را در مقابل دید افراد به نمایش می گذارد .

تابلو چلنیوم کریستال به روش پانچ یا لترمکس قابل اجراست . در هنگام ساخت تابلو چلنیوم کریستال با لبه پانچ ،  پلکسی روی حروف توسط دستگاه لیزر پانچ می شود که نوع پانچ با توجه به سفارش مشتری در طرح ها و ابعاد متعدد قابل اجراست .  رنگ پلکسی و رنگ لامپ های اس ام دی که در داخل تابلو بکار می رود بسته به سلیقه مشتری متغیر می باشد . لبه تابلو چلنیوم کریستال که ما از آن استفاده می کنیم لبه چلنیوم 0.4 مشکی پانچ طرح سوپر ساید برند "آلو وان یا آلو شاین می باشد و دارای یک لایه تلق شیشه ای است که از ورود گرد و غبار و نفوذ آب به داخل تابلو جلوگیری می کند.

 

تابلو چلنیوم پانچ ستاره ای :

 

در مرحله ساخت تابلو چلنیوم پانچ ستاره ای نیز بر اساس نیاز و سلیقه مشتری رنگ پلکسی گلاس انتخاب می شود سپس پلکسی گلاس با استفاده از لیزر در فواصل تعیین شده برش خورده و مشبک کاری می شود از یک پلکسی گلاس شفاف برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل حروف استفاده می کنند و با اصابت نور اس ام دی ها یک برق ملایم چشمک زن نگاه هر رهگذری را به خود جلب می کند .

 

 

تابلو پانچی گل کاد

 

 

تابلو حروف برجسته استیل ستاره ای یا لبه پانچ :

 

استیل به دلیل قدمتی که در دنیای تابلوسازی دارد همواره یک گام جلوتر است و خاصیت دوام و ماندگاری ، جذابیت ذاتی و طبیعی بدون نیاز به رنگ سبب کاربرد زیاد این تابلوی تبلیغاتی شده است . تابلو استیل لبه پانچ همچون تابلو حروف استیل برجسته است و تنها تفاوت در نمای ستاره ای و لبه های پانچ شده آن است که با اصابت نور ، یک برق ملایم چشمک زن ایجاد نموده و می تواند افراد را به سمت کسب و کار شما بکشاند  .

برای ساخت تابلو استیل لبه پانچ از صفحات استیل ضد زنگ در رنگ های مات و براق استفاده می شود که این ورق ها به دو صورت نوع بگیر که توسط آهنربا جذب می شود و نوع نگیر که توسط آهنربا جذب نمی شود در طرح های ساده ، خش دار ، مات و براق در بازار موجود است اما استیل بگیر کیفیت مرغوبی ندارد و برای ساخت تابلو تبلیغاتی ماندگار مناسب نیست اگر می خواهید تابلو استیل تبلیغاتی که برای مغازه یا فروشگاه خود سفارش می دهید دارای مرغوبیت و دوام باشد از ورق های استیل نگیر استفاده کنید .

 

 

تابلو پانچی تجهیزکاران

 

 

حروف برجسته فلزی لبه پانچ دو طبقه :

صفحاتی که برای ساخت این نوع تابلو بکار گرفته می شود از ورق پلکسی و رینگ آهن برای طبقه پایین تشکیل می کنند . برای ساخت لبه ها نیز از ورق آهن 0/6 میلیمتر با عمق  7 الی 20 سانتی متر استفاده می شود که  توسط دستگاه لیزر ، طبق شکل های متعدد و با در نظر گرفتن سلقه مشتریان به صورت دو ردیفه برش می خورد . در پشت کار نیز از ورق های پی وی سی استفاده می شود . نورپردازی این حروف در دو رنگ قابل پیاده سازی است . لامپ های اس ام دی در پشت و روی صفحه میانی تعبیه  شده و برای رنگ آمیزی نیز می توان از رنگ های کوره ای ، روغنی یا الکترواستاتیک استفاده کرد .

 

 

تابلو لایت باکس پانچی

 

 

تابلو پانچی لایت باکس :

 

این تابلو به شکل لایت باکس با چاپ استیکر و یا دیگر چاپ ها اجرا می شود و لبه های کار با استفاده از دستگاه مخصوص پانچ ، سوراخ کاری می شود .

 

تابلو نئون پلاستیک لبه پانچی :

 

حروف نئون پلاستیک با استفاده از پلکسی گلس ساخته می شوند و به راحتی می توان سطح پلکسی را با استفاده از دستگاه پانچ در ابعاد و مدل های دلخواه سوراخ کاری کرد تا تابلو نئون پلاستیک جلوه بصری جذابتری را به نمایش بگذارد .