تابلو پانچی | حروف برجسته پانچی

تابلو پانچی | حروف برجسته پانچی

تابلو پانچی | حروف برجسته پانچی

حروف برجسته پانچی :

با ورود دستگاه های ساخت حروف برجسته تحولی نوین در دنیای ساخت تابلوهای تبلیغاتی به روش مدرن و با سبک های متعدد آغاز شد . ساخت تابلوهایی با خلاقیت ها و نوآوری های جدید سبب می شود که تبلیغات موثرتری داشته باشیم و بتوانیم به غایت تبلیغ که دسترسی به مشتری بیشتر است نزدیکتر شویم .  از انواع حروف برجسته که به روش لبه پانچ پیاده سازی می شوند می توان به حروف چلنیوم ، استیل و نئون اشاره کرد که هر کدام طبق متدها و روش های مختص به خود قابل ساخت و پیاده سازی هستند . در ادامه به بررسی هر یک از انوع تابلو هایی که می توان به صورت پانچی ایجاد و به عنوان تابلو مغازه و یا تابلو فروشگاه در سر درب نصب کرد اشاره خواهیم کرد .

 تابلوساز با بهره گیری از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های متعدد حروف ساز و با استفاده از حروف ترکیبی و بهره گیری از اجناس متعدد نظیر شیشه ، پلکسی ، استیل و چلنیوم اقدام به تولید حروف های برجسته ای می نماید که با عبور نور از آنها نما و جذابیت خارق العاده ای را برای تابلوهای تبلغاتی به ارمغان می آورد . پانچ حروف سبب ایجاد ظاهر لوکس و جلوه ای زیبا در تابلوی تبلیغاتی می شود و پرتاب نور از قسمت های پانچ شده و اصابت آن با چشم به شکل  چشمک زن این حس را در افراد ایجاد می کند نورها در حال حرکت هستند . دستگاه های پانچ توانایی پانچ هر نوع ورق با ضخامت های متعدد و با دقت 0/01 میلیمتر را دارند و می توانند هر نوع شکل هندسی منظم و غیرمنظم را در فاصله ها و قطرهای متفاوت به صورت ردیفی و زیگزالی پانچ نمایند . این دستگاه ها قادرند علاوه بر پانچ حروف عملیات برجسته کاری را در انواع شکل ها و فرم های مدنظر ایفا نمایند.

تابلو پانچی :

تابلو پانچی تابلویی است که در آن رویه حروف برجسته با توجه به سلیقه مشتریان از متریال های متعدد ساخته می شود اما لبه های حروف برجسته توسط دستگاه مخصوص پانچ در اندازه ها و فواصل معین به شکل ردیفی و یا زیگزالی پانچ می شود و زمانی که نور از تابلو پانچ منعکس می شود لبه های حروف برجسته نما و جلوه بسیار زیبایی را به خود می گیرند و چشم نوازی می کنند و می توانند دید هر بیننده ای را خیره نمایند .

جنس پانچی :

 حروف برجسته پانچی را می توان در تابلو چلنیوم ، تابلو استیل و تابلو نئون پلاستیک پیاده سازی کرد ، جنس تابلوهای پانچ شده می تواند از چلنیوم یا پلکسی گلاس باشد ،  لبه های کار پانچ شده را  به اصطلاح لبه پانچ یا لبه ساید می گویند .

نحوه نورپردازی حروف پانچی :

برای نورپردازی حروف از بلوک های اس ام دی بهره می برند که نوع چیدمان لامپ های SMD در نحوه نورپردازی بسیار اهمیت دارد . در هنگام ساخت تابلوهای پانچی سه نکته حائز اهمیت است :

1) قطر پانچ : در نظر گرفتن قطر مناسب برای حروف نقشی اساسی درمیزان زیبا جلوه نمودن تابلو ایفا می کند چرا که اگر پانچ ها دارای قطر خیلی کمی باشند جلوه زیبایی برای تابلوی تبلیغاتی شما به ارمغان نمی آورند و اگر قطر آنها زیاد باشد سبب دیده شدن بلوک های اس ام دی و زیرسازی کار می شود .

2) تراکم پانچ : تراکم حروف پانچ با در نظر گرفتن سایز حروف و ارتفاع نصب صورت می گیرد ، اگر تراکم کم باشد حالت مشبک بودن حروف برجسته و نوع شکل هندسی حروف یا حالت برق زدن و چشمک زدن حروف زیر سوال می رود و به عبارتی اصلا نمایان نمی شود و اگر تراکم زیاد باشد حروف بدون ورق پلاستیک روی سطح کار به نظر می رسد .

3) قطر لبه پانچ : برای قطر لبه پانچ نیز می بایست اندازه متعادلی برگزید زیرا اگر قطر لبه ها بیش از اندازه باریک شود لامپ های اس ام دی از قسمت های پانچ شده نمایان می شوند.

 

 

تابلو چلنیوم پانچ الماسی :

در ساخت این نوع تابلوی تبلیغاتی زیبا ابتدا حروف برجسته مدنظر را توسط نرم افزارها طراحی می کنیم ، پس از مرحله طراحی ، حروف توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی برش داده می شود ، در این مرحله تابلوساز بر اساس نوع تابلو تبلیغاتی مدنظر مشتری ، اشکال هندسی مدنظر مشتری را که می تواند به صورت دایره ، ستاره  و ... باشد را به صورت ریز و منظم بر روی پلکسی برش می دهد و لبه کار چلنیوم نیز پانچ خورده و سپس با استفاده از دستگاه خم می خورد ، برای زیرساز کار هم از ورق های پی وی سی بهره برده می شود سپس اس ام دی ها در فواصل تعیین شده تعبیه شده  و تابلو برای نصب آماده می گردد.

تابلو چلنیوم کریستالی لبه پانچ :

تابلو چلنیوم کریستال طوری ساخته می شود که کلیه حروف چلنیوم بکار رفته در آن دارای لبه هایی از جنس آلومینوم هستند و خاصیت سبکی ، ضد زنگ ، شکل پذیری و دوام آلومینیوم سبب شده است که این محصول به یکی از آلیاژهای کاربردی ویژه در صنعت تابلو سازی بدل شود . حال تفاوتی که تابلو چلنیوم کریستال با تابلو چلنیوم معمولی دارد این است که برای ساخت رویه حروف از ورق پلکسی تخت استفاده نمی شود بلکه برای ساخت رویه حروف از قطعات کوچک بلوری شکل که جنس آنها از نوع آکرولیک می باشد بهره می برند .  روی ورق ، پلکسی شفاف پاچیده شده و توسط چسب های مخصوص چسبانده می شود و زمانی که نور به این قطعات کوچک بلوری اصابت می کند شکسته شده و در زوایای مختلف پخش می شود و دانه هایی شبیه کریستال را در مقابل دید افراد به نمایش می گذارد . تابلو چلنیوم کریستال به روش پانچ یا لترمکس قابل اجراست . در هنگام ساخت تابلو چلنیوم کریستال با لبه پانچ ،  پلکسی روی حروف توسط دستگاه لیزر پانچ می شود که نوع پانچ با توجه به سفارش مشتری در طرح ها و ابعاد متعدد قابل اجراست .  رنگ پلکسی و رنگ لامپ های اس ام دی که در داخل تابلو بکار می رود بسته به سلیقه مشتری متغیر می باشد . لبه تابلو چلنیوم کریستال که ما از آن بهره می بریم لبه چلنیوم 0.4 مشکی پانچ طرح سوپر ساید برند "آلو وان یا آلو شاین می باشد و دارای یک لایه تلق شیشه ای است که از ورود گرد و غبار و نفوذ آب به داخل تابلو ممانعت به عمل می آورد .

تابلو چلنیوم پانچ ستاره ای :

در مرحله ساخت تابلو چلنیوم پانچ ستاره ای نیز بر اساس نیاز و سلیقه مشتری رنگ پلکسی گلاس انتخاب می شود سپس پلکسی گلاس با استفاده از لیزر در فواصل تعیین شده برش خورده و مشبک کاری می شود از یک پلکسی گلاس شفاف برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل حروف بهره برده می شود و با اصابت نور اس ام دی ها یک برق ملایم چشمک زن نگاه هر رهگذری را به خود جلب می کند .

تابلو حروف برجسته استیل ستاره ای یا لبه پانچ :

استیل به دلیل قدمتی که در دنیای تابلوسازی دارد همواره یک گام جلوتر است و خاصیت دوام و ماندگاری ، جذابیت ذاتی و طبیعی بدون نیاز به رنگ سبب کاربرد زیاد این تابلوی تبلیغاتی شده است . تابلو استیل لبه پانچ همچون تابلو حروف استیل برجسته است و تنها تفاوت در نمای ستاره ای و لبه های پانچ شده آن است که با اصابت نور ، یک برق ملایم چشمک زن ایجاد نموده و می تواند افراد را به سمت کسب وکار شما سوق دهد  .

برای ساخت تابلو استیل لبه پانچ از صفحات استیل ضد زنگ در رنگ های مات و براق استفاده می شود که این ورق ها به دو صورت نوع بگیر که توسط آهنربا جذب می شود و نوع نگیر که توسط آهنربا جذب نمی شود در طرح های ساده ، خش دار ، مات و براق در بازار موجود است اما استیل بگیر کیفیت مرغوبی ندارد و برای ساخت تابلو تبلیغاتی ماندگار مناسب نیست اگر می خواهید تابلو استیل تبلیغاتی که برای مغازه یا فروشگاه خود سفارش می دهید دارای مرغوبیت و دوام باشد از ورق های استیل نگیر استفاده کنید .

حروف برجسته فلزی لبه پانچ دو طبقه :

صفحاتی که برای ساخت این نوع تابلو بکار گرفته می شود از ورق پلکسی و رینگ آهن برای طبقه پایین تشکیل می شود . برای ساخت لبه ها نیز از ورق آهن 0/6 میلیمتر با عمق  7 الی 20 سانتی متر استفاده می شود که  توسط دستگاه لیزر ، طبق شکل های متعدد و با در نظر گرفتن سلقه مشتریان به صورت دو ردیفه برش می خورد . در پشت کار نیز از ورق های پی وی سی استفاده می شود . نورپردازی این حروف در دو رنگ قابل پیاده سازی است . لامپ های اس ام دی در پشت و روی صفحه میانی تعبیه  شده و برای رنگ آمیزی نیز می توان از رنگ های کوره ای ، روغنی یا الکترواستاتیک بهره برد .

قیمت تابلو لبه پانچی :

حروف مدنظر مشتری توسط نرم افزارها طراحی شده و براساس متر محیط ، مصالح و ابزارهای کاربردی و تکنیک های ساخت محاسبه می شود . قیمت چلنیوم پانچی نسبت به سایر تابلوها هزینه بالاتری را می طلبد .