امروزه با توجه به گسترش صنعت و پیدایش دستگاه های حروف ساز، ساخت و ساز تابلوهای تبلیغاتی زیاد شده و تنوع و جذابیت هایی که به نمایش می گذارد، افراد را در انتخاب تابلو دچار شک و تردید کرده است.

یکی از پرطرفدارترین مدل تابلوهای تبلیغاتی که روی بورس است و همه ی تجار و مغازه داران مایلند از آن به عنوان تابلو مغازه استفاده کنند، تابلو چلنیوم می باشد.

حروف چلنیوم پانچ
حروف چلنیوم پانچ

 

تابلو چلنیوم ارزان

با توجه به کیفیت ساخت، تابلو چلنیوم از قیمت های متفاوتی برخوردار است . حال اگر به دنبال تابلو چلنیوم ارزان هستید و در عین حال کیفیت و طول عمر آن برایتان اهمیت دارد، باید بگوییم همچین چیزی امکان پذیر نیست.

در واقع تابلوهای ارزان قیمت زیادی در بازار وجود دارد که با اجناس چینی در جه 2 و 3 ساخته می شوند که البته در نگاه اول می تواند هر خریداری را به خود جذب کند، اما درجه ی کیفیت پایین و طول عمر کمی دارند.

پس اگر می خواهید تابلو چلنیوم ارزان خریداری کنید بهتراست با مراجعه به مغازه ها و شرکت های ساخت تابلو چلنیوم از شرایط ویژه ی آن ها جهت فروش تابلو چلنیوم ارزان استفاده کنید.

جالب است بدانید برخی از این مغازه ها فروش اقساط نیز دارند که به راحتی می توانید کالای با کیفیت ممتاز را خریداری کنید . تابلو چلنیوم ساده و تابلو چلنیوم دوبل نیز گزینه های بهتری برای سفارش تابلو چلنیوم با قیمت ارزان هستند.

به طبع هر چه قیمت یک کالا کمتر باشد انتظار چندانی از کیفیت و با دوام بودن آن نمی رود . تابلو چلنیوم ارزان نیز قابل سفارش است اما برای ساخت آن از متریال های چینی که بعضی از آنها نیز کیفیت قابل قبولی دارند، استفاده می شود.

اگر به کیفیت و ماندگاری اهمیت می دهید بهتر است با صرف هزینه بالاتر، برای ساخت تابلو چلنیوم از متریال های کره ای و تایوانی با کیفیت بهره ببرید تا هم درخشندگی تابلو ساخته شده بالاتر باشد و هم ماندگاری و دوام آن در برابر شرایط محیطی و آب وهوایی.

تابلو چلنیوم ساده
تابلو چلنیوم ساده

 

قیمت تابلو چلنیوم ارزان

نمی توان گفت ساخت یک تابلو چلنیوم ارزان چقدر قابل تعریف است در کل به متر محیط تابلو و متریال هایی که در ساخت آن مورد استفاده واقع می شود، بستگی دارد.

اما عوامل متعددی درتعیین قیمت تابلوهای تبلیغاتی دخیل هستند که عبارتند از :

  • اندازه و قطر لبه ی چلنیوم با توجه به برندهای مختلفی که وجود دارد متفاوت است که در 15 رنگ مختلف و سه سایز 9 ، 11 و 14 سانتی متر می باشند.
  • بیشترین رنگ هایی که در کشور ما کاربرد دارد رنگ های طلایی، مشکی و نقره ای  و با قطر لبه ی 9 سانتی متری است که خیلی کم هستند افرادی که 11 سانتی متری سفارش می دهند.
  • نوع لامپ های اس ام دی و برند تولید کننده آنها نیز از عواملی هستند که در نرخ قیمت موثرند.
  • از عوامل دیگر می توان به زیرساز کار اشاره کرد . زیرساز یک تابلو با استفاده از متریال های متعدد نظیر کامپوزیت، ترموود، ام دی اف، آهن، شیشه و سنگ قابل انجام است که بستگی به سلایق مشتریان و میزان بودجه دارد.
  • قاب تابلو یکی دیگر از متدهای کاهش یا افزایش قیمت در ساخت تابلو است.
  • پلکسی گلس که برای ساخت رویه حروف چلنیوم مورد استفاده واقع می شود توسط کشورها و برندهای مختلف با کیفیت های متفاوت تولید و روانه بازار می شود که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند.
  • رول چلنیوم که در ساخت لبه های حروف کاربرد دارند از دیگر عوامل تعیین قیمت هستند.
  • متر محیط مبنای محاسبه هر نوع تابلوی تبلیغاتی است که در حوزه تابلوسازی سفارش داده می شود.

علاوه بر موارد ذکر شده عوامل متعدد دیگری نیز در تعیین قیمت تابلو چلنیوم و میزان ارزانی یا گرانی آن دخیل هستند . می توانید با مطالعه مطلب قیمت تابلو چلنیوم اطلاعات مفصل تری در این زمینه کسب کنید.

قیمت تابلو چلنیوم دوبل و الماسی
قیمت تابلو چلنیوم دوبل و الماسی
قیمت تابلو چلنیوم ساده
قیمت تابلو چلنیوم ساده
قیمت تابلو چلنیوم کریستالی
قیمت تابلو چلنیوم کریستالی

 

مدل های سفارش تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم از جمله تابلوهای حروف برجسته پرطرفدار است که به شیوه های متفاوتی و با اسامی مختلفی همچون موارد ذیل اجرا و پیاده سازی می شود که عبارتند از :

تابلو چلنیوم الماسی

الماسی نمودن تابلو چلنیوم به معنای ایجاد برش هایی منظم جهت شکست پرتو نور می باشد . پدیده شکست نور سبب انعکاس نور به شکل و شمایل متعدد از تابلو چلنیوم می شود.

برش ها در تابلو چلنیوم الماسی به گونه ای انجام می پذیرد که پس از روشن شدن تابلو نقاطی الماس مانند به چشم مخاطبان منعکس می شود.

حروف چلنیوم دوبل
حروف چلنیوم دوبل

 

تابلو چلنیوم ستاره ای

همچون تابلو چلنیوم الماسی روند ایجاد برش بر روی پلکسی دوم انجام می پذیرد، نوع برش ها به گونه ای است که اشکال هندسی ستاره ای شکل را منعکس می کند.

حروف چلنیوم دوبل لبه پانچی
حروف چلنیوم دوبل لبه پانچی

 

تابلو چلنیوم کریستالی

چلنیوم کریستالی یکی از مدل های تابلو چلنیوم گران قیمت می باشد که علاوه بر ایجاد برش برای شکست نور در پلکسی دوبل، در ساخت آن از دانه های کریستال جهت ایجاد نمای کریستالی استفاده می شود، گویی که در داخل حروف برجسته شیشه های تکه تکه و خرد شده وجود دارد.

تابلو چلنیوم کریستالی
تابلو چلنیوم کریستالی

 

تابلو چلنیوم طلایی

تابلو به طور کل نمایی طلایی همچون جواهر را به نمایش می گذارد.

حروف چلنیوم دوبل طلایی
حروف چلنیوم دوبل طلایی

 

 تابلو چلنیوم لترمکس

این نوع از تابلو چلنیوم، ظاهری متفاوت تر نسبت به بقیه دارند . ساخت آن طوری است که در قیمت رویه ی حروف، شکافی از بخش لبه ها، ایجاد می شود که پلکسی شیشه ای از آن شکاف به شکلی متفاوت نور را انعکاس می دهد.

حروف چلنیوم دوبل
حروف چلنیوم دوبل

 

تابلو چلنیوم دوبل

این مدل نورپردازی ساده ای دارد و با قیمت ارزانتری نسبت به دیگر مدل ها ساخته می شود . در این مدل از دو پلکسی با دو رنگ متفاوت بهره می برند.

حروف چلنیوم دوبل پانچ
حروف چلنیوم دوبل پانچ

 

تابلو چلنیوم ساده

اگر به دنبال سفارش تابلو چلنیوم ارزان هستید که کیفیت مناسبی هم داشته باشد، تابلو چلنیوم ساده برترین گزینه است.

حروف چلنیوم دوبل
حروف چلنیوم دوبل

 

تابلو چلنیوم پانچی

هدف از پانچ در تابلوسازی، سوراخ کاری بر روی متریال هاست، این سوراخ ها به شکل ردیفی و یا زیگزالی، در اندازه ها و ابعاد مشخص بر روی متریال مدنظر انجام می پذیرد . در هنگام پانچ می بایست به قطر پانچ ها توجه کافی به خرج داده شود تا لامپ های اس ام دی نمایان نشوند.

حروف چلنیوم دوبل پانچی
حروف چلنیوم دوبل پانچی

 

 تابلو چلنیوم رینگی

ایجاد برش هایی با اشکال هندسی منتظم و غیرمنتظم بر روی متریال ها سبب ساخت تابلو چلنیوم رینگی می شود . حالت رینگ می تواند جذابیت حیرت انگیزی برای تابلو چلنیوم به ارمغان بیاورد.

حروف چلنیوم دوبل
حروف چلنیوم دوبل

 

تابلو چلنیوم پترن

این مدل از تابلو چلنیوم حاوی اشکال هندسی متعدد هستند که به صورت کنده کاری شده بر روی حروف به نمایش درمی آیند. برای ساخت تابلو چلنیوم پترن از ورق پلکسی با دولایه، لبه چلنیوم 0.4 استفاده می شود . زیرسازی کار معمولاً پی وسی است که در صورت تمایل مشتریان قابل تعویض است و از اس ام دی های بلوکی برای نورپردازی استفاده می شود.

تابلو چلنیوم طلق دوبل پترن
تابلو چلنیوم طلق دوبل پترن

 

تابلو چلنیوم نور اندریک یا تابلو چلنیوم نورمخفی

برخی تمایل دارند که علاوه بر رویه و لبه حروف برجسته چلنیوم، در بخش زیرساز کار نیز نورپردازی داشته باشند . در چنین حالتی تابلوساز مابین حروف و زمینه تابلو، فاصله ای حدوداً یک سانتی متری ایجاد می کند و در این فاصله نیز از لامپ های اس ام دی استفاده می نماید.

زمانی که تابلو چلنیوم روشن شد نور از بخش زیر حروف برجسته بر روی زمینه تابلو به شکلی مخفی و کلاسیک تابیده می شود.

تابلو چلنیوم طلق دوبل
تابلو چلنیوم طلق دوبل

 

تابلو چلنیوم ترکیبی

گاهی مشتریان تابلوسازی، برای سفارش یک تابلو مردد می شوند و در انتخاب دو تابلو با دو متریال متعدد، بین دوراهی می مانند.

این در صورتی است که امروزه ساخت تابلوهای ترکیبی جلوه بصری جذابتری را برای تابلوها فراهم می سازد و شما می توانید با سفارش تابلو چلنیوم با زیرساز ترموود یا کامپوزیت یک تابلوی شکیل تر و جذابتر به نمایش بگذارید و یا اینکه برای بخش پانچ شده از استیل استفاده کنید.

تابلو چلنیوم لایت باکس
تابلو چلنیوم لایت باکس

 

لایت باکس چلنیوم

یکی از تابلوهای ترکیبی است که در کنار حروف برجسته چلنیوم از لایت باکس با قابلیت چاپ استیکر یا طلق استفاده می شود.

حروف چلنیوم
حروف چلنیوم پانچ

 

نحوه ساخت تابلو چلنیوم ارزان

پس از اندازه برداری طول و عرض تابلو، طراحی حروف از قدم های اولیه جهت ساخت تابلو چلنیوم می باشد . حال که حروف طراحی شد، بر روی پلکسی توسط دستگاه سی ان سی برش داده می شود.

سپس رویه و لبه های حروف به هم مونتاژ شده و لامپ های اس ام دی که از قبل بر روی پی وی سی نصب شده اند در پشت حروف قرار می گیرند و کل کار بر روی زیرساز سوار می شود.

تابلو چلنیوم کریستالی املاک
تابلو چلنیوم کریستالی املاک

 

نورپردازی تابلو چلنیوم ارزان

اگر بخواهید تابلو چلنیوم ارزان قیمت سفارش دهید لامپ های اس ام دی که در ساخت آن بکار می روند از نوع چینی خواهد بود نه کروی . تفاوتی که این دو باهم دارند در میزان درخشندگی و دوام لامپ هاست.