ابزارهای تبلیغاتی :

همان طور که می دانید تبلیغات نیاز مبرم هر نوع کسب و کاری است که می خواهد در دنیای رقابت ، ثبات خود را حفظ نماید . تبلیغات با بهره گیری از ابزارهای متعدد و طبق روش ها و متدهای مختلف قابل اجراست . صاحبین مشاغل بنا به نوع شغل و بزرگی و کوچکی حیطه کاری خودشان ، یک یا چند روش تبلیغاتی که بتواند در معروفیت برند ، فروش بیشتر یا ارائه خدمات بهتر یاری رسان باشد را انتخاب می کنند .

روش های تبلیغاتی به شیوه های متعددی همچون چاپ بنر ، چاپ بروشور محصولات ، تراکت ، تابلوسازی ، تلویزیون شهری  ، تبلیغات در رادیو و تلویزیون ، تبلیغات در بستر اینترنت ، تبلیغ در شبکه های اجتماعی ، تبلیغات سمپلینگ ، تبلیغات چریکی و دیجیتال مارکتینگ قابل انجام است .

 

اگر تمایل دارید اطلاعات مفصلی در مورد روش های تبلیغاتی بدست آورید مطلب زیر را بخوانید .

 

انواع روش های تبلیغاتی برای جذب مشتری

 

یکی از متدهای تبلیغاتی مورد استفاده که این روزها بسیار در سطح شهر گسترده شده است ، لمپوست بنر می باشد که در این مبحث می خواهیم در مورد آن به گفتگو بپردازیم .

 

لمپوست بنر چیست ؟

لمپوست بنر یک سازه جدید در بحث تبلیغات محیطی و تابلو سازی است . این سازه از میله های مستطیلی شکل در اندازه های یک در سه متر تشکیل شده است. پس از نصب لمپوست بنر در محل ، امکان نصب پارچه تبلیغاتی بر روی آن فراهم می شود . چاپ محتوای تبلیغاتی بر روی لمپوست بنر توسط دستگاه های رایج چاپ بنر انجام می شود . پس از چاپ و لبه چسبانی بنر ، به راحتی می توانید در مکان مدنظر اقدام به نصب لمپوست بنر نمایید .

نوع پیشرفته این سازه ها توسط فک های ثابت که در بالا و پایین تعبیه می شوند ، می توانند سازه را در مقابل تنش های آب وهوایی همچون باد و باران مستحکم نمایند . این سازه یک تکنولوژی جدید در صنعت تبلیغات است که قابل اجرا در ابعاد متعدد می باشد . این سازه ها در کنار جاده ها و وسط بلوارها به صورت ایستاده و با  ارتفاع معینی از سطح جاده نصب می شوند و به علت ایستایی و نظم دقیقی که دارند سبب ایجاد فضایی زیبا در شهرهای بزرگ می شوند . لمپوست بنر به دلیل اینکه نسبت به سایر المان های تبلیغاتی دارای هزینه کمتر اما کارائی موثرتر می باشد و به دلیل ابعاد کوچکی که دارد ،  در هر مکانی قابل نصب بوده و طیف بیشتری از تبلیغات را شامل شده و براحتی می تواند به تبلیغ کالا یا خدمات شما بپردازد .

اجزاء لمپوست بنر :

 1. براکت
 2. بازوی بالا و پایین برای نگهداری بنر
 3. ستون فلزی
 4. فونداسیون

لمپوست بنر چگونه ساخته می شود ؟

1) در ابتدا محتوایی که می خواهید چاپ شود و به عنوان تبلیغات بر روی لمپوست در خیابان ها و معابر به نمایش گذاشته شود ، توسط نرم افزار طراحی می گردد .

2) حال که طراحی محتوای تبلیغاتی ، پیام تبلیغاتی یا تصویر تبلیغاتی آماده شد ، توسط دستگاه چاپ بنر بر روی متریال های مختلف مثل کاغذ یا پارچه چاپ می شود .

3) محتوایی که بر روی لمپوست به عنوان تبلیغات به نمایش در می آید ، در حالت استاندارد دارای ابعاد 3*1 می باشد . حال برای اینکه این محتوا در جایی ثابت بماند از یک ستون فلزی استفاده می شود .

4) برای اینکه ستون نگهدارنده محتوای تبلیغاتی در جای خود ثابت بماند نیاز به اجرای فونداسیون دارد .

5) پس از آماده سازی ستون و فونداسیون آن ، لمپوست بنر توسط کلیپس که در چهار طرفین بنر نصب می شوند به ستون نگهدارند متصل می شود .

6) براکت ها ، بنر ها را در برابر چروک شدن محافظت می کنند .

 

مشخصات فنی لمپوست بنر :

 • قابلیت چاپ در هر دو روی بنر ، طوری که می توان در هر طرف بنر تصویر متفاوتی را به معرض اجرا درآود .
 • تصاویر مندرج در یک طرف بنر ، از طرف دیگر قابل مشاهده نیست و بر روی تصویر طرف دیگر نیز سایه ایجاد نمی کند .
 • برخورداری از فنرهای کششی در بالا و پایین بنر سبب شده است که بنرها برخلاف پرچم ها بدون صدا و بدون اینکه دچار چروک شوند بایستند .
 • دارای روکش UV  ، چاپ یو وی به گونه ای است که یک لایه نازک از نایلون بر روی محتوای چاپ شده کاغذی بنر قرار می گیرد و سبب براقیت بیشتر لمپوست بنر می شود . علاوه بر این بنر را در برابر پارگی و رنگ باختگی محافظت می کند .
 • از مشخصات فنی پایه لمپوست بنر ، می توان به  خاصیت تبدیل نیروی باد به حرکت دورانی و چرخشی بنر که همسو با جریان باد می باشد ، اشاره نمود که ضمن کاهش بار روی پایه بنر ، می تواند از پیچ خوردن یا پارگی بنر جلوگیری نماید .

 

 

حال در اینجا یک سوال مطرح می شود اینکه :

 

از لمپوست بنر در چه مکان هایی استفاده می شود ؟

 

لمپوست بنر به علت ایستایی و منظم بودن نوع نصب ، قابل اکران در مکان های متعددی نظیر موارد زیر هستند :

 • دانشگاه ها و ادارات : دانشگاه ها و ادارات به دلیل اینکه مکان های پربازدید و پر رفت و آمدی هستند و افرادی با سلایق ، سنین و فرهنگ و آداب و رسوم مختلف در این مکان ها تردد دارند و به دلیل داشتن فضای بزرگی که دارند ، می توانند یکی از مکان های بسیار خاص برای نصب لمپوست بنر باشند تا فضاهای خالی محوطه های باز را پر نموده و به دلیل منظم بودن نوع نصب لمپوست ، فضایی زیبا را برای محیط فراهم نمایند . علاوه بر زیباسازی فضا ، به تبلیغ محصولات و یا خدمات مدنظر شما نیز بپردازند .
 • مراکز فرهنگی ، ورزشی ، فرودگاه ها ، ترمینال ها و نمایشگاه ها : بنرهای زیبا همراه با تصاویر هوشمند و خلاقانه می تواند علاوه بر فرهنگ سازی و ایجاد هیجان ، سبب تحول محیط های مختلف شود.
 • نصب لمپوست بنر در جاده ها و بزرگراه ها : اخیراً استفاده از لمپوست بنر و ارائه خدماتی نظیر نصب و نگهداری ، تعویض و جمع آوری بنر به عنوان یک منبع درآمد مناسب برای شهرداریها و شرکت های تبلیغاتی و ارگانهای مرتبط تبدیل شده است . در بسیاری از جاده های بین شهری و بزرگراه ها این نوع تبلیغات را به وفور می بینیم . گاهی که در پشت چراغ قرمز یا ترافیک جاده ای قرار داریم این تبلیغات بسیار حائز اهمیت هستند و محیط را از حالت یکنواختی و تکرار خارج می سازند و می توانند بر ذهن بصری مخاطبان تاثیرگذار بیشتری نسبت به زمانی که خودروها با سرعت در حال عبور هستند ، داشته باشند و جلب توجه نمایند .

 

تاثیرگذاری لمپوست بنر بر ذهن مخاطب چگونه است ؟

لمپوست های بنر یکی از ابزارهای تبلیغاتی هستند و نسبت به سایر روش های تبلیغاتی نظیر اجاره بیلبورد تبلیغاتی ، قیمت لمپوست بنر بسیار مقرون به صرفه است . این ابزار تبلیغاتی در انتقال پیام مستقیم به مخاطب نتیجه ای فوق العاده داشته و به راحتی می تواند نظر هر مخاطبی را به سوی خود جلب نموده و تاثیر مثبتی در میزان فروش یا معروفیت برند و یا ارائه خدمات دارشته باشد .

لمپوست بنر حاوی یک پیام تبلیغاتی بسیار کوتاه و مختصر اما مفید و تاثیرگذار است . به طوری که در کوتاه ترین زمان ممکن براحتی این پیام تبلیغاتی می تواند به چشم و ذهن مخاطبان رسوخ نموده و هدف تبلیغ را به کرسی بنشاند . اکنون دیگر در کلان شهرها به هر کجا که بنگریم این تبلیغات را می بینیم و این نشانه تاثیرگذاری و گیرایی این ابزار تبلیغاتی در انتقال پیام می باشد .

 

لمپوست بنر به چه شیوه هایی قابل اجراست ؟

این سازه تبلیغاتی با در نظر گرفتن نوع قرارگیری و مکان نصب در خیابان ها به صورت دو وجهی و در وسط بلوارها به صورت چهاروجهی قابل اجرا هستند . اجزاء تشکیل دهنده آن برای اجرای براکت شامل بازوی بالا و پایین برای نگهداری بنر ، ستون فلزی و فونداسیون می باشد .

 

سیستم محافظتی لمپوست بنر چگونه عمل می کند ؟

سیستم محافظتی لمپوست بنر حاوی دو عدد بست مفصلی و جداشونده هستند که از ایجاد فشار مستقیم بر روی بنر خودداری نموده و با چرخش بازوها هنگام وزش باد ، سبب کاهش فشار باد تا 80 درصد بر روی پایه ها می شود . بست های مفصلی مطابق با سرعت و جهت وزش باد به صورت افقی و عمودی واکنش نشان می دهند . زمانی که باد با سرعت بالایی در حال وزیدن باشد ، بازوها در امتداد دو محور طبق جهت وزش باد خم شده و با کاهش سطح مقطع بنر ، شتاب باد را تا سطح قابل توجهی پایین می آورند . به دلیل کششی بودن فنرها ، پس از فروکش شدن باد ، بازوهای جداشونده مجدداً به حالت اولیه خود بر می گردند .

 

لمپوست بنر حاوی چه مزایایی است ؟

 • تکرار در اجرای تبلیغات لمپوست بنر سبب زیبایی هر چه تمام آن شده است .
 • یک ابزار تبلیغاتی جدید در حوزه تبلیغات و متناسب با المان های شهری می باشد .
 • دارای اندازه و ارتفاع مناسب با دوربین های مداربسته شهری می باشد .
 • دارای گیرایی و تاثیرگذاری مثبت در چشم انداز شهری می باشد .
 • قیمت لمپوست بنر نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی بسیار متناسب است .
 • به عنوان یک مانع در خیابان ها یا پیاده روها تلقی نشده بلکه به دلیل نظم دقیقی که دارد سبب زیبایی محیط می شود .
 • به راحتی قابل نصب و پیاده سازی است .
 • این سازه در کشورهای غربی بسیار محبوب و پراستفاده می باشد .
 • در مقابل شرایط آب و هوایی مقاوم بوده و در مقابل باد حالتی ارتجاعی دارد .
 • ضد کشش و ضد پارگی
 • به مرور زمان دچار رنگ پریدگی و کدری نمی شود .
 • از لحاظ تبلیغات بسیار مقرون به صرفه است و برگشت سرمایه ظرف مدت زمان کوتاهی میسر می شود .

 

آیا لمپوست بنر معایبی دارد ؟

معایب لمپوست بنر :

 • به دلیل کوچک بودن سازه لمپوست بنر از فواصل دور دیده نمی شود .
 • بر روی این سازه نمی توان کارهای حجمی پیاده سازی نمود .
 • لمپوست بنر حاوی نورپردازی نیست و در مکان هایی که حاوی نور مناسبی نیست استفاده مطلوبی نخواهد داشت .