خدمات ایمنی

حفاظت از جان و مال انسانها همواره دو هدف اصلی علم مهندسی حفاظت از حریق می باشد که جهت تامین هر کدام از انواع حفاظت غیر عامل و عامل اجرا می شود. یکی از موارد دفاع غیر عامل،علایم و تابلو های خروج اضطراری می باشد که در سالهای اخیر تحقیقات زیادی در مورد آن انجام شده و محصولات جدیدی با عملکرد نورتابی در تاریکی وارد صنعت ایمنی در سراسر دنیا شده است.

 گروه تحقیقاتی-تولیدی ایمن نورتاب در جهت شناساندن این تکنولوژی به کارشناسان ایمنی کشور تلاش میکند و با توجه به اینکه تابلوهای تابشگر تکنولوژی چند سال اخیر در دنیا می باشد، این گروه  اقدام به تولید این محصولات نموده است.

امروزه از این محصولات در حوزه ایمنی در ساختمان ها ،خطوط ریلی،هوایی،دریایی،بیمارستان ها و بسیاری از مراکز عمومی استفاده میشود. بطوریکه استفاده از این محصولات در بسیاری از کشورها از جمله کشور عزیزمان بصورت اجباری می باشد.

 

با ما بحران را مدیریت کنید

تولید این محصولات در حوزه ایمنی صرفا جهت مدیریت شرایط بحرانی میباشد.

حوادث و اتفاقات هرگزبرای وقوع از خود خبر نمیدهند ،به همین دلیل همیشه انسانها ملزم به پیش بینی وپیشگیری هستند.درهمین راستا در صددیم که به نوعی تبعات ناشی از حوادث را کنترل کنیم وخسارات را به حداقل برسانیم.

پس از بررسی صدها مورد حوادث وتلفات ناشی ازآتش سوزی ها و زلزله ها و سیل ها مشخص شده است که یکی از دلایل اصلی این تلفات پیدا نکردن مسیرهای خروج در زمان بروز این حوادث است که علت اصلی آن نیز عدم استفاده از تابلوهای خروج استاندارد میباشد.

یکی از راهکارها ،تعبیه تابلوهای خروج اضطراری نانولایت درساختمان هاواماکن عمومی است که میتواند ایمنی لازم در تردد و عبور ومرور به هنگام تاریکی و وقوع حوادث غیر مترقبه که امکان استفاده از نور و روشنایی برق نیست را تامین نماید ونیز در شرایط عادی هم زیبایی و آرامش را ایجاد نماید.

 

بزرگترین مثال علمی کاربردی در مدیریت بحران

تولید کنندگان این محصولات در آمریکا از حادثه 11 سپتامبر به عنوان بارزترین مثال علمی کاربردی محصولات تابشگر در مدیریت بحران یاد میکنند.

در زمان بروز این حادثه جریان برق ساختمان به طور کامل قطع و راه پله ها و مجاری خروجی در تاریکی مطلق فرو رفتند،اما با توجه به تجهیز ایمنی ساختمان به علایم تابشگر که طبق استانداردهای ایالتی آمریکا بود،18000 نفر توانستند از مجاری خروجی به بیرون از ساختمان فرار کنند.

 

خلاصه ای از مزایای محصولات

از جمله مزایای محصولات تولید شده توسط این گروه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

- قابلیت نورتابی پس از شارژ در حدود 2 الی 6 ساعت

- عدم نیاز به تعمیرات و نگهداری

- طول عمر زیاد با حفظ کیفیت نورتابی

-قابلیت نصب بر روی انواع سطوح

-افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی محیط

-دارای قیمتی مناسب و کیفیتی بالا در مقایسه با نمونه های خارجی