تابلو سازی مغازه با توضیحات کامل + ویدئو

تابلو سازی مغازه با توضیحات کامل + ویدئو

تابلو سازی مغازه :

 

تابلو سازی مغازه منجر به معرفی نام تجاری شما می شود . با تابلو سازی مغازه می توانید با صرف هزینه کم ، تبلیغات دائم و ماندگاری را به نمایش بگذارید . علاوه بر این تابلوسازی مغازه زیبایی و جلوه بصری جذابی را برای مغازه شما فراهم می کند .

تابلو سازی یکی از روش های تبلیغاتی است که به وفور توسط اصناف ، کسبه ، صاحبین مشاغل ، شرکت ها ، فروشگاه ها و هر کسی که به نوعی به انسانها خدمات رسانی دارد مورد استفاده واقع می شود . تابلو سازی یکی از ابزارها و روش های تبلیغاتی است که ما انسانها برای معرفی نام و برند تجاری از آن در نقطه فروش استفاده می کنیم . نامی که در تابلو سازی بر روی تابلو درج می شود در حد یک یا نهایتاً سه کلمه است که بیشتر جهت معرفی نام برندی است که صاحبین مشاغل دوست دارند با آن نام معروف و در بین آحاد جامعه چه در حد محلی و چه در حد کشوری معروف شوند .

 

اگر تمایل دارید در مورد دیگر روش های تبلیغاتی بیشتر بدانید مقاله زیر را مطالعه کنید .

 

روش های تبلیغاتی

 

تابلو سازی حروف برجسته :

 

در واقع یکی از پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی که شما در حومه شهرها می بینید تابلوسازی حروف برجسته است زیرا در سطح شهر و در جاهایی که محل تردد عموم مردم می باشد تعداد مغازه ها بیشتر از شرکت ها و فروشگاه ها می باشد و مردم برای تهیه آذوقه و مایحتاج زندگی خود اعم از خوراک ، پوشاک و مسکن ، دائماً به مغازه های متعدد مراجعه می کنند ، به همین دلیل هم ما شاهد تابلوهای تبلیغاتی متنوعی هستیم که به عنوان تابلو سر در مغازه نصب شده اند . تابلوهایی که از سوی اصناف سفارش داده می شوند بیشتر تابلوهایی هستند که مدرن و جذاب هستند و به صورت حروف برجسته طراحی و پیاده سازی می شوند ، زیرا مغازه داران همواره به دنبال دکوراسیون بیرونی و داخلی جذاب هستند تا بتوانند نسبت به مغازه های رقبایشان که در نزدیکی آنها واقع شده اند مشتریان بیشتری را جذب کنند .

 

 

هنر تابلوسازی

 

هنر تابلو سازی :

 

هنر تابلو سازی تبلیغاتی هنری است که با استفاده از دستگاه های پیشرفته نظیر دستگاه برش لیزری ، دستگاه سی ان سی ، دستگاه حک ، دستگاه آبکاری و دیگر دستگاه ها و همچنین متریال هایی همچون استیل ، فلز ، کامپوزیت ، ترموود ، سنگ ، شیشه و پلکسی بتواند یک تابلوی تبلیغاتی خاص که با دیگر تابلوهای تبلیغاتی متفاوت باشد را خلق کند . در واقع استفاده از حروف ترکیبی ، رنگ های ترکیبی ، فونت های ساده و پیچیده و متریال های ترکیبی به شکلی زیبا می تواند منجر به ساخت تابلوی تبلیغاتی متفاوتی شود.

 

 

تاج محل

 

 

تابلو سازی تبلیغاتی :

علارقم سایر ابزارهای تبلیغاتی همچون :

تابلو سازی یک تبلیغات ماندگار است همه ی روش های تبلیغاتی که به آنها اشاره کردیم موقتی هستند و طی یک بازه زمانی مشخص اجرا می شوند و پس از اتمام آن بازه زمانی نیاز به تمدید یا طراحی مجدد دارند و هر بار می بایست هزینه ای بابت این تبلیغات لحاظ شود اما تابلو سازی یک استثنا است می پرسید چرا ؟

زیرا تابلو سازی تبلیغاتی ابزای است که با یک بار هزینه نه به صورت یک بازه زمانی محدود بلکه برای سالیان متمادی می توانید از آن جهت معرفی برند تجاری خود بهره ببرید بدون آنکه نیاز باشد آن را تمدید نمایید و در صورت بروز مشکلات فنی در تابلوسازی نیز به راحتی بخش ها و اجزای سازنده آن قابل تعمیر و تعویض هستند البته بیان این نکته حائز اهمیت است اگر در هنگام سفارش تابلو سازی از متریال های اصلی و با باکیفیت استفاده کنید و کمی هزینه بیشتر صرف نمایید قطعاً تابلو نیازی به پرداخت هزینه های تعمیرات نخواهد داشت و نکته دیگر این است اگر در هنگام سفارش تابلو ، تابلوهای مدرن تر و به روزتری سفارش دهید ، مکان تجاری شما زیباتر خواهد بود و برای طولانی مدت نیاز به تعویض تابلو نخواهید داشت .

 

 

طراحی تابلو سازی :

 

تابلو های تبلیغاتی همچون تابلوهای هنری می بایست به گونه ای طراحی و پیاده سازی شوند که نوع کسب شما در داخل مغازه را به مشتریان اعلام نمایند در واقع تابلوها می بایست نمادی از آن چیزهایی باشند که شما در مکان کسب خود به مشتریان عرضه می کنید . استفاده از نام های گنگ و با فونت های نامفهوم و ناخوانا در تابلو سازی می تواند سبب کشاندن مشتریان شما به سوی رقبایتان باشد زیرا مشتریان فقط در حد چند ثانیه و در یک نیم نگاه به تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در سر درب مغازه ها یا فروشگاه توجه دارند و نام برندی که بر روی تابلو درج می شود می بایست در همین مدت زمان کوتاه بتواند نگاه مشتریان را جذب نماید بنابراین هر چه طراحی تابلو سازی ساده تر ، گیراتر و کوتاه تر باشد به همان اندازه جلب توجه بیشتری دارد .

 

کسب اطلاعات کامل در مورد تابلوسازی با مقاله :

 

تابلوسازی چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟

 

تابلو سازی همواره یک هنر است هنری که نحوه اجرا و طراحی روی آن باید بگونه ای باشد که انسان را به هدف غایی که تابلو برای آن خلق شده است ، نزدیک کند . برای مثال زمانی که ما به یک تابلوی تزئینی که روی دیوار نصب شده و یک منظره بر روی آن ترسیم شده است می نگریم اگر هنرمند آن منظره را جذاب و واقعی ترسیم کرده باشد ما با دیدن آن تابلو قطعاً خود را در آن منظره واقعی تصور خواهیم کرد . تابلوسازی تبلیغاتی نیز به همین شکل است ما باید طوری تابلوی تبلیغاتی خود را به تصویر بکشیم که بیننده با دیدن آن پی به نوع محصول یا خدماتی که توسط ما ارائه می شود ، ببرد .

 

 

خلیج فارس

 

نصب تابلوسازی مغازه :

 

کلیه متریال های تابلو در کارگاه تابلو سازی بر روی زیرساز سوار شده و به محل نصب منتقل می شوند و به صورت پرچ و یا پیچ بر روی متریال فلزی که در مکان نصب وجود دارد انجام می پذیرد .

به واسطه دستگاه های پیشرفته ای که وارد حوزه تابلو سازی شده اند امروزه تابلوساز ها قادر به ساخت انواع متعددی از تابلوها هستند که اکثریت آنها به شکل حروف برجسته و با قابلیت نورپردازی طراحی و پیاده سازی می شوند از این رو امروزه ما با تنوع بسیاری از تابلوهای تبلیغاتی روبرو هستیم که در ادامه به تشریح مختصری از هر یک از آنها خواهیم پرداخت .

 

انواع تابلو سازی :

 

تابلو فلکسی :

 

تابلو فلکسی یکی از تابلوهای تبلیغاتی قدیمی و چاپی است که با استفاده نصب مهتابی در طرفین تابلو نورپردازی می شود . برای جذابیت بیشتر و انتشار یکنواخت نور ، در کنار تابلوها از فریم های آلومینیومی استفاده می شود که فریم ها سبب ایجاد فاصله فلکس از منبع نور می شود . روکش تابلو فلکسی قابل تعویض است و محتوای تبلیغاتی با چاپ فلکس کیفیت بهتری نسبت به بنر دارد . تابلو فلکسی حاوی صفحه های منعطف است که این صفحه ها بدلیل داشتن خاصیت روکش ابریشمی و پوشش کوتینگ ، تابلو فلکسی را در برابر عوامل محیطی از آسیب های احتمالی مصون نگه می دارد . تابلو فلکسی به شکل مکعبی ، ریلی ، سپری و اسکلت فلزی قابل اجرا و پیاده سازی می باشد و قیمت تابلو فلکسی نسبت به دوامی که دارد مرقوم به صرفه است .

 

تابلو نئون :

 

تابلو نئون نسل قدیمی تابلوهای تبلیغاتی است که نه تنها منسوخ نشده است بلکه امروزه نیز به عنوان پرکاربردترین نوع تابلوهای تبلیغاتی به دو شکل متفاوت مورد استفاده واقع می شوند که عبارتند از :

 

الف ) تابلو نئون پلاستیک :

 

تابلو نئون پلاستیک جزء تابلوهای پرکاربرد است که به تابلو تمام پلکسی نیز مرسوم است و در ساخت لبه و رویه حروف از ورق پلکسی گلاس در رنگ ها و طرح های متعدد استفاده می شود .

 

پلکسی انواع متفاوتی دارد که هر نوع از آن برای کاربردهای مختلفی تولید شده است ، اگر تمایل دارید با انواع پلکسی آشنا شوید مقاله گروه نمارنگ را با عنوان زیر مطالعه نمایید .

 

 

امروزه با پیشرفتی که در زمینه تابلو سازی حاصل شده است تابلوسازان قادرند تابلو نئون پلاستیک را به سه شیوه متفاوت اجرا و پیاده سازی نمایند .

 

 

ب) تابلو نئون شیشه ای :

 

از تابلو نئون شیشه ای به عنوان تابلو سر در مغازه و یا تابلو پشت ویترینی استفاده می شود . تابلو نئون شیشه ای با استفاده از شیشه هایی که از خود نور تولید می کنند اجرا و پیاده سازی می شود . تابلوساز برای ساخت تابلو نئون شیشه ای ابتدا با تهیه شیشه های خام ، آنها را با استفاده از حرارت به شکل حروف مدنظر خود شکل می دهد سپس این شیشه ها را با استفاده از گاز نئون پر می کند که نوع گاز پر شده در داخل شیشه ها ، پودرهای خاص و شیشه های رنگی می توانند رنگی که تابلو نئون شیشه ای به نمایش می گذارد را تعیین کنند . حال که گاز در داخل لوله های شیشه ای اشباع شد نوبت به جریان الکتریکی می رسد که باید شوک لازم را جهت روشن شدن لامپ ها فراهم سازد ، جریان الکتریکی با نصب الکترود به دو سر لامپ ها تامین می شود با برقراری جریان الکتریکی ، گاز در داخل لوله به طور کامل می سوزد و به خلاء تبدیل می شود الکتروپمپ این وظیفه را بر عهده دارد ، سپس ولتاژ سبب یونیزه شدن بخار جیوه و در نتیجه تولید نور می شود .

 

 

دیاپوشاک

 

 

تابلو چلنیوم :

 

با ورود تابلو نئون پلاستیک زمینه ها برای رونمایی از تابلو چلنیوم آماده شد و در واقع تابلوهای نئون پلاستیک به عنوان جد تابلو چلنیوم و به طور کل تابلو های حروف برجسته محسوب می شوند . تابلو چلنیوم با درخشندگی و براقیت بی نظیری که به نمایش گذاشت سناریوی تابلوهای حروف برجسته را تکمیل کرد و به عنوان برترین تابلو حروف برجسته ، اولین جایگاه را به خود اختصاص داد . در ابتدا تابلو چلنیوم با استفاده از یک پلکسی گلس به شکلی ساده رونمایی شد اما با ایجاد ایده هایی که در ذهن تابلوسازان پدید آمد توانستند با بکارگیری دو پلکسی گلس بر روی هم و سپس ایجاد برش هایی بر روی پلکسی دوم سبب شکست نور شده و انواع متفاوتی از اشکال هندسی را بر روی تابلو چلنیوم به نمایش بگذارند که همین امر سبب شد تابلو چلنیوم با نحوه نورپردازی که دارد انواع متفاوتی از اسامی ها همچون :

 • تابلو چلنیوم ساده
 • تابلو چلنیوم ستاره ای
 • تابلو چلنیوم الماسی
 • تابلو چلنیوم لترمکس
 • تابلو چلنیوم الماسی
 • تابلو چلنیوم طلایی
 • تابلو چلنیوم دوبل
 • تابلو چلنیوم کریستالی

 

را به نمایش بگذارد . قیمت ساخت تابلو چلنیوم بر هر مدل متفاوت است زیرا هر کدام نیاز به مراحل ساخت و متریال های مصرفی متعدد دارند .

 

اگر تمایل دارید به اطلاعات بیشتری در زمینه نحوه محاسبه قیمت تابلو چلنیوم دست یابید مقاله گروه تابلوسازی نمارنگ را با عنوان زیر دنبال کنید .

 

قیمت تابلو چلنیوم

 

 

تابلو فلزی

 

 

تابلو فلزی :

 

اگر در تابلو سازی به دنبال سفارش تابلویی با درصد مقاومت بالا هستید تابلو فلزی برترین گزینه است . تابلو فلزی ، از فلزات متعددی ساخته می شود که در ادامه به ویژگی های آنها اشاره خواهیم نمود .

 

1) ورق استیل :

 

فلز استیل آلیاژی از آهن با کمتر از دو درصد کربن می باشد و بدلیل داشتن عناصری همچون نیکل ، کروم ، مولییدن خاصیت ضد زنگ بودن  یا استینلس را دارد و میزان کربن موجود در آن سبب افزایش مقاومت آن در برابر خوردگی می شود . ورق استیل از پرکاربردترین نوع ورق های فلزی است که در ساخت تابلو بکار می رود و منجر به ساخت تابلو استیل می شود .

 

 تابلو استیل :

 

در صنعت تابلو سازی ، تابلو استیل با استفاده از دو نوع ورق استیل ساده یا خش دار ، در رنگ های مختلف اجرا و پیاده سازی می شود و بدلیل اینکه ورق استیل همیشه براق است و خاصیت تمیزی خودکار دارد و به مرور زمان رنگ آن کدر نمی شود توانسته در میان فلزاتی که در تابلو سازی مورد استفاده قرار می گیرند ، رتبه اول را به خود اختصاص دهد .

 

قیمت تابلو استیل بر اساس نوع ورق استیل ، رنگ آن و سایر مشخصاتی که در مقاله ذیل به طور کامل توضیح داده شده است برآورد می شود .

 

قیمت تابلو استیل

 

ویدئویی که ملاحظه می کنید مربوط به حروف دو لبه رینگ استیل با پلکسی سفید است .

 

 

2)  ورق آهن :

 

ورق آهن که ورق گالوانیزه نام دارد جایگزین فولاد ضد زنگ است و برای ساخت اجناس تزئینی و صنعتی بکار می رود . در واقع گالوانیزه کردن به معنای غوطه ور کردن آهن در حمام داغ و مذاب است که سبب ایجاد پوشش یا لایه نازکی بر روی آهن می شود . این ورق ها مقاومت بالایی در برابر خوردگی و  زنگ زدگی دارند و قابل رنگ آمیزی می باشند به همین دلیل در حوزه تابلوسازی جهت ساخت تابلو فلزی کاربرد دارند .

 

3)  ورق مس :

 

مس نیز از جمله ورق های پرکاربرد در صنایع متعدد از جمله تابلوسازی است که خواصی همچون مقاومت در برابر خوردگی ، انعطاف پذیری ، استحکام کششی بالا ، قابلیت جوشکاری ، شکل پذیری و قابلیت ماشین کاری را دارد.

 

4) ورق برنز :

 

ورق برنز از مس و قلع ساخته شده و به همین دلیل هم به اندازه مس و برنج درخشان نیست ، خاصیت آهنربایی ندارد و در برابر خوردگی و رطوبت مقاوم است .

 

5) ورق برنج

 

این ورق ظاهری مشابه طلا دارد و کمی مغناطیسی است .

 

6) ورق روی :

 

از جمله فلزاتی است که خاصیت ضد خوردگی قوی دارد و با گالوانیزه کردن آن به یک فلز ضد زنگ و قابل رنگ آمیزی تبدیل می شود.

 

به جز فلزاتی که به آنها اشاره شد و همچنین فلزات گالوانیزه شده ، دیگر فلزات به مرور زمان دچار کدری رنگ و سیاه شدن می شوند به همین دلیل هم نیاز به پرداخت مجدد دارند . در ساخت تابلو فلزی برای چسباندن لبه و رویه حروفی که نیاز به رنگ آمیزی دارند از زرجوش استفاده می شود تا در کوره حروف از هم گسسته نشوند .

 

 

تابلو لایت باکس

 

 

تابلو لایت باکس :

 

آیا می دانید لایت باکس چیست ؟ مقاله زیر را بخوانید .

 

لایت باکس چیست ؟

 

تابلو لایت باکس به تابلویی اطلاق می شود که محتوای تبلیغاتی که در داخل آن قرار می گیرد چاپی است و تابلو معمولاً دارای یک قاب است که باکس نامیده می شود و می تواند به دو شکل با نور یا بدون نور پیاده سازی شود در صورتی که بخواهید تابلو لایت باکس شما با نور باشد از لامپ های اس ام دی در قسمت پشت تابلو استفاده می شود . لایت باکس به دو شکل متفاوت آویز و ایستاده اجرا و پیاده سازی می شود و روش های نصب متفاوتی دارد که عبارتند از :

 • اسنپ فریم
 • کریستالی
 • فریم لس
 • پارچه ای یک طرفه و دو طرفه
 • مگنت

 

تابلو پیکسلی :

 

هر تصویری که در دنیای دیجیتال به نمایش در می آید شامل یک واحد سازنده است که پیکسل نام دارد . در واقع پیکسل ها خانه های مربعی شکل هستند که با کنار هم قرار گرفتن یک تصویر را به وضوح می کشند هر چه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد وضوح تصاویر بالاتر می رود . در ساخت تابلو پیکسلی نیز تصاویر و متون تبلیغاتی به شکل پیکسل ها به نمایش در می آیند و به راحتی قابلیت برنامه ریزی افکت ها و جلوه های نوری برای آن فراهم است . تابلو پیکسلی به شکل انگشتی ، دایره ای و مربعی در حوزه تابلو سازی اجرا و پیاده سازی می شود .

 

تابلو پولکی :

 

تابلو پولکی تابلویی که به صورت تلفیقی با انواع حروف برجسته به اجرا در می آید . در بخش زیرساز حروف برجسته یا نمای کلی کار می توان از نوعی پلاستیک که تایل نام دارد استفاده نمود . تایل ها در انواع متعددی از اشکال هندسی قابل اجرا هستند که در بالای آنها یک فضا گنجانده می شود تا پولک ها قابلیت جا به جا شدن داشته باشند . خاصیت لغزان و براق تابلو پولکی می تواند نگاه هر بیننده ای را به خود معطوف کند .

 

 

تابلو وکیوم

 

تابلو وکیوم :

 

تابلو وکیوم نوعی تابلو سه بعدی جذاب است که قابلیت برجستگی بیشتری نسبت به سایر حروف دارد و ماهیت اصلی آن را پلکسی گلس شکل می دهد . حروف برجسته وکیوم تحت اثر حرارت بر روی قالب از پیش ساخته شده که معمولاً از چوب ام دی اف است ، پرس می شوند .

 

تابلو ال ای دی :

 

نوعی تابلوی تبلیغاتی دیجیتالی است که به دو شکل متفاوت قابل اجراست :

 

تابلو ال دی ثابت : تصاویر و متون ثابت اند.

تابلو روان : هر گونه افکت نوری و انیمیشنی بر روی این تابلو قابل اجراست.

 

تابلو کامپوزیت :

 

ورق کامپوزیت از سه لایه شامل دو ورق بیرونی که از نوع آلومینیوم است و یک لایه مرکزی غیرآلومینیومی که از جنس پلی اتیلن ، پلی یورتان و دیگر مواد معدنی می باشد ، تشکیل شده که این سه لایه توسط یک چسب پلیمری به هم چسبانده شده و نهایتاً توسط یک لایه فیلم محافظ ، پوشش داده می شوند . ورق های کامپوزیت کاربردهای متعددی در حوزه های مختلف از جمله ساختمان سازی و تابلوسازی دارند و منجر به ساخت تابلو کامپوزیت می شوند .

 

تابلو کامپوزیت تابلویی است که تلفیقی از ورق کامپوزیت و سایر حروف برجسته می باشد . اگر می خواهید با انواع حروف برجسته آشنا شوید مطلب زیر را مطالعه نمایید .

 

حروف برجسته

 

در ساخت تابلو کامپوزیت به جای زیرساز پی وی سی از ورق های شفاف و صیغل کامپوزیت استفاده می شود که خود جلوه جذابی را به نمایش می گذارد و به عنوان ابزارهای زیباسازی در نماسازی کاربرد دارد بنابراین نمای مغازه یا مکان تجاری شما را زیبا می کند و می توان با توجه به سفارش مشتریان انواع حروف برجسته را بر روی آن پیاده سازی نمود .

 

تابلو ترموود :

 

تابلو سازی با ترموود سبب می شود که شما بتوانید یک تابلو تبلیغاتی کلاسیک و مدرن را به نمایش بگذارید زیرا چوب ترموود الهام گرفته از طبیعت است و جلوه جذابی را به نمایش می گذارد و در مقابل رطوبت و فرسودگی دوام بالایی دارد و یکی از کارایی های آن در اجرای نمای ساختمان است .

 

ترموود چیست ؟

 

 

ایساکو

 

 

تابلو یونولیتی :

 

یونولیت دانه ریز و دانه فشرده در حوزه تابلوسازی جهت ساخت تابلو یونولیتی بکار می رود . از این متریال بیشتر جهت ساخت تابلوهای سالنی و نمایشگاهی استفاده می شود . یونولیت فشرده قابلیت رنگ آمیزی و برش توسط دستگاه برش لیزری را دارد .

 

کسب اطلاعات کاملتر در مورد دستگاه برش لیزری با مقاله

 

برش لیزری و کاربرد دستگاه برش لیزری در تابلوسازی

 

تابلو لاسوگاسی :

 

لاس وگاس شهری است که پر از تابلوهایی با افکت های نوری با کیفیت و متنوع است و تابلو لاس وگاس سوغاتی شهر لاسوگاس است . در ساخت تابلو لاس وگاس لامپ های اس ام دی با فواصلی دورتر نسبت به سایر حروف برجسته در کنار هم جاسازی می شوند و چهره متفاوتی را به نمایش می گذارند . با سفارش تابلو لاسوگاسی ، به راحتی می توان برای هر حرف از حروف برجسته یک رنگ نور متفاوتی را پیاده سازی نمود .

 

تابلو بنری :

 

تابلو بنری از ارزان ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی است . تابلو بنری در تابلو سازی با استفاده از دستگاه چاپ بنر اجرا و پیاده سازی می شود و در بخش زیرساز آن معمولاً از فلز استفاده می شود و اگر به دنبال تابلویی با هزینه پایین هستید تابلو بنری انتخاب خوبی است و قابلیت چاپ هر گونه تصویر و محتوایی بر روی آن محیاست .

 

 

تابلو پانچی

 

 

تابلو سازی پانچی :

 

پانچ حروف بر روی متریال های فلزی ، پلاستیکی و چلنیوم قابل اجراست . برای ساخت تابلو پانچی ، لبه های حروف با استفاده از دستگاه پانچ در فواصل معین سوراخ می شوند که این سوراخ ها سبب عبور نور به شکل زیبا از لبه ها می شود و جذابیت تابلو را دو چندان می نماید .

 

تابلو سازی رینگی :

 

در این روش از متریال هایی همچون استیل ، پلکسی و چلنیوم بهره می برند و لبه های حروف با استفاده از دستگاه برش به شکل مدنظر برش می خورد .

 

 

تابلو رینگی

 

 

قیمت تابلو سازی :

 

قیمت تابلو سازی توسط تابلوسازی های متعدد به شیوه های مختلف برآورد می شود و زمانی که شما می خواهید قیمت تابلو سازی مغازه خود را بدانید ممکن است به چند تابلوساز مراجعه کنید و هر کدام از آنها قیمت های متفاوتی را برای ساخت یک تابلو مشابه به شما ارائه دهند . علت تفاوت قیمت ها می تواند عوامل زیر باشد :

 

 • نوع لامپ های اس ام دی – برند تولید کننده – کشور تولید کننده
 • نوع رول چلنیوم بکار رفته در ساخت تابلو
 • نوع پلکسی ، رنگ پلکسی ، طرح پلکسی ، برند تولید کننده پلکسی
 • نوع منبع تغذیه و تولید کننده آن
 • استفاده از دستگاه خنک کننده
 • استفاده از تایمر
 • قابدار یا بدون قاب بودن تابلو
 • متریالی که در زیرساز تابلو استفاده می شود که می تواند ورق کامپوزیت ، چوب ترموود ، چوب پی وی سی ، ام دی اف ، شیشه ، سنگ یا هر نوع متریالی باشد.
 • استفاده از افکت های نوری ویژه
 • متر محیط تابلو
 • ارتفاع تابلو از زمین
 • جلوه های ویژه بصری

 

 

تابلو پانچی لبه استیل

 

 

مزایای ساخت تابلو :

تابلوسازی ماندگاری بیشتری نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی دارد و در برابر سرما ، گرما ، تابش خورشید و گرد و غبار مقاوم است و خراب نمی شود و اگر شرایطی فراهم شود که مجبور به جابه جایی  و نقل مکان شوید می توان به راحتی آن را در مناطق مختلف جغرافیایی جابجا نمود .

تابلوسازی به این دلیل نسبت به ابزارهای تبلیغاتی دیگر نظیر تراکت ارجحیت دارد که اکثر مردم وقتی تراکتی را دریافت می کنند خیلی کم به آن توجه می نمایند و ممکن است حتی بدون نگاهی آن  را دور بیندازند اما تابلو وقتی در محل کسب و کار یا در میادین و گذرگاهها و بزرگراه ها نصب می شوند به مدت طولانی در معرض دید عموم قرار می گیرند و خواه ناخواه هر فردی حتی شده یکبار هم به آن توجه می کند و زمانی که مورد نیاز وی بود به مکان مورد نظر مراجعه می نماید و ممکن است به مشتری همیشگی تبدیل شود.

 

در تابلوسازی چیزهایی که می بایست مدنظر قرار داده شود تا بیشتر مورد توجه عموم مردم قرار گیرد به شرح زیر می باشد :

 

۱) استفاده از افکت های زیبای نور در رنگهای متنوع : نور در تابلوسازی و نمای تابلو تاثیر فراوانی دارد به خصوص اگر تابلو از نوع تابلو چلنیوم ، نئون ، LED  و لایت باکس باشد ، نور پردازی حرف اول را می زند .

۲) برجسته سازی تابلو و استفاده از طرح ها و زمینه های خاص و مدرن در تابلو : ساخت تابلوهایی با حروف برجسته جلوه زیبایی به تابلو می بخشد.

۳) رنگ آمیزی مناسب : برای انتخاب رنگ مناسب و موثر در ساخت تابلو نیاز به آشنایی کمی با رنگها و روانشناسی رنگ داریم اگر رنگها و نحوه ترکیب آنها را به خوبی بشناسیم و آنها را در تابلو سازی به درستی پیاده سازی نماییم قطعاً تاثیر بسزایی در فکر و ذهن عموم خواهد داشت .